mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Audi będzie miało swoją benzynę

Audi będzie miało swoją benzynę

Nie, nie chodzi tu o zakup pól naftowych przez koncern z Ingolstadt. Niemiecka marka nawiązała strategiczne partnerstwo z firmą Global Bioenergies, którego efektem ma być stworzenie specjalnego paliwa Audi e-benzyna.

Audi będzie miało swoją benzynę
Obecne trendy rynkowe wymuszają tworzenie ekologicznych modeli, które napędzane są różnymi mniej lub bardziej nowatorskimi technologiami. Audi poszło jednak równocześnie nieco inną drogą. Obok stawiania na proekologiczne rozwiązania w swoich nowo tworzonych modelach, niemiecka firma zajmuje się pracami nad ekologicznymi paliwami.

W ramach takiego właśnie rozwoju nawiązane zostało partnerstwo z firmą Global Bioenergies. Francuski koncern biotechnologiczny pomoże Audi w pracach nad stworzeniem nowych, niekopalnych paliw. Badania nad e-benzyną, prowadzone obok prac nad e-gazem i e-olejem napędowym, oznaczają, że Audi konsekwentnie realizuje swoje starania dotyczące wdrożenia alternatywnych paliw.

Projekt e-benzyna to jednak część większej strategii Audi e-fuels. Już teraz, Audi wspólnie z firmą Joule, w Hobbs w Nowym Meksyku, wykorzystuje instalacje badawcze służące do produkcji e-etanolu i e-oleju napędowego. Od kilku miesięcy w niemieckim miasteczku Wertle funkcjonuje także wytwórnia e-gazu, podłączona do ogólnodostępnej sieci gazowej. Produkowany tam syntetycznie gaz, używany jest do magazynowania w tej samej instalacji nadwyżek energii elektrycznej.

- Razem z naszymi partnerami stawiamy kolejny krok w kierunku mobilności neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla - mówi Reiner Mangold, kierownik ds. rozwoju zrównoważonych produktów w Audi AG. - W tym przypadku wspieramy innowacyjną technikę, umożliwiającą produkcję odnawialnego paliwa, na dodatek nie konkurującą z produkcją żywności oraz nie wymagającą dużych powierzchni uprawnych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi paliwa produkcja paliw ekologia benzyna

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia 1.5 TSI już w salonach
Skoda Octavia jest najchętniej kupowanym modelem w Polsce. Teraz do jej oferty dołącza wersja napędzana silnikiem 1.5 TSI.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic