mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Audi i syntetyczne paliwo w Davos

Audi i syntetyczne paliwo w Davos

Na Światowym Forum Gospodarczym w Davos miejsce miała nietypowa premiera. Audi przygotowało specjalną flotę, którymi poruszać się będą goście. Składa się ona w części z modeli A8 napędzanych ekologicznym paliwem SynFuel.

Audi i syntetyczne paliwo w Davos

Michael Dick, Członek Zarządu ds. Rozwoju Technicznego AUDI AG.  powiedział: „Nie tylko produkujemy nowoczesne samochody klasy Premium, lecz również pracujemy nad tym, by mogły one być ekologicznie napędzane. Nasze bardzo wydajne silniki TDI i TFSI są tego dowodem. Fakt, że część naszej floty A8 w Davos będzie napędzana paliwem SynFuel, jest kolejnym krokiem w kierunku stworzenia jeszcze przyjaźniejszego samochodu”.

Paliwo typu SynFuel jest uzyskiwane w syntetycznym procesie na drodze reakcji chemicznej z gazu ziemnego. Jest ono krystalicznie czyste, pozbawione siarki oraz zapachu. Podczas spalania takiego paliwa, dwutlenek siarki nie jest emitowany. Tworzenie się sadzy zostało zmniejszone o 35 procent, natomiast emisja tlenku węgla nawet o 93 procent. W kwestii tlenków azotu NO2 uzyskano redukcję na poziomie 9 procent. Ilość wydalanego dwutlenku węgla wynosi teraz pięć procent mniej. Najważniejszym atutem paliwa jest to, że może być ono stosowane bez problemu i konieczności przeróbek w każdym modelu Audi z silnikiem wysokoprężnym.

Do dyspozycji gości uczestniczących w konferencji koncern przygotował flotę 80 ekologicznych egzemplarzy modelu Audi A8 w kolorze srebrnym. Wszystkie auta dostępne będą w wersji wydłużonej, z napędem na cztery koła (quattro). Limuzyny zostały wyposażone w silniki TDI o pojemności 4,2 litra, zużywające około 9,4 l/100km.

Czytaj także:

Audi A8 z awarią poduszek (2006-08-31)

Bang and Olufsen najlepszy! (2006-06-26)

A8 dla Benedykta XVI (2006-05-17)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 409 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A8 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A8

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy polskie ceny

Nowe Audi A8 za chwilę w salonach. Znamy...

Aktualności 2017-10-16

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

~jacek 2007-02-25

Wszystko cacy ale ile kosztuje litr tego paliwka?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.