mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Audi i syntetyczne paliwo w Davos

Audi i syntetyczne paliwo w Davos

Na Światowym Forum Gospodarczym w Davos miejsce miała nietypowa premiera. Audi przygotowało specjalną flotę, którymi poruszać się będą goście. Składa się ona w części z modeli A8 napędzanych ekologicznym paliwem SynFuel.

Audi i syntetyczne paliwo w Davos

Michael Dick, Członek Zarządu ds. Rozwoju Technicznego AUDI AG.  powiedział: „Nie tylko produkujemy nowoczesne samochody klasy Premium, lecz również pracujemy nad tym, by mogły one być ekologicznie napędzane. Nasze bardzo wydajne silniki TDI i TFSI są tego dowodem. Fakt, że część naszej floty A8 w Davos będzie napędzana paliwem SynFuel, jest kolejnym krokiem w kierunku stworzenia jeszcze przyjaźniejszego samochodu”.

Paliwo typu SynFuel jest uzyskiwane w syntetycznym procesie na drodze reakcji chemicznej z gazu ziemnego. Jest ono krystalicznie czyste, pozbawione siarki oraz zapachu. Podczas spalania takiego paliwa, dwutlenek siarki nie jest emitowany. Tworzenie się sadzy zostało zmniejszone o 35 procent, natomiast emisja tlenku węgla nawet o 93 procent. W kwestii tlenków azotu NO2 uzyskano redukcję na poziomie 9 procent. Ilość wydalanego dwutlenku węgla wynosi teraz pięć procent mniej. Najważniejszym atutem paliwa jest to, że może być ono stosowane bez problemu i konieczności przeróbek w każdym modelu Audi z silnikiem wysokoprężnym.

Do dyspozycji gości uczestniczących w konferencji koncern przygotował flotę 80 ekologicznych egzemplarzy modelu Audi A8 w kolorze srebrnym. Wszystkie auta dostępne będą w wersji wydłużonej, z napędem na cztery koła (quattro). Limuzyny zostały wyposażone w silniki TDI o pojemności 4,2 litra, zużywające około 9,4 l/100km.

Czytaj także:

Audi A8 z awarią poduszek (2006-08-31)

Bang and Olufsen najlepszy! (2006-06-26)

A8 dla Benedykta XVI (2006-05-17)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi A8
Audi A8
Cena podstawowa już od: 381 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi A8 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Audi A8

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Premiery 2017-07-13

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Nowe Audi A8 - pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-05

Komentuj:

~jacek 2007-02-25

Wszystko cacy ale ile kosztuje litr tego paliwka?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.