mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Audi samo znajdzie stację benzynową

Audi samo znajdzie stację benzynową

W ramach systemu Audi connect pojawi się już niebawem nowa usługa - "stop na tankowanie", która nie tylko pozwoli nam znaleźć najbliższą stację benzynową, ale także powiadomi nas o poziomie cen na niej.

Audi samo znajdzie stację benzynową
Podczas wakacyjnych wojaży często, z powodu nieznajomości okolicy, jesteśmy zmuszeni tankować paliwo na pierwszej napotkanej na drodze stacji benzynowej, nawet gdy wiąże się to z większymi wydatkami dla naszego portfela. W związku z tym Audi postanowiło pomóc swoim klientom. W modelach rodziny A3 udostępniono usługę internetową "stop na tankowanie", informującą o najniższych cenach paliw na stacjach benzynowych. Od maja usługa ta będzie dostępna we wszystkich Audi A3 wyposażonych w Audi connect.

Usługa "stop na tankowanie" wykorzystuje internetową bazę danych, by wskazać kierowcy listę stacji benzynowych dostępnych u celu naszej podróży lub w innym, dowolnie wybranym miejscu. Pozycje na liście można sortować wg ceny lub wg odległości. Jedno kliknięcie wystarcza, by wybraną stację benzynową wprowadzić do nawigacji, jako cel naszej podróży. W modelach rodziny A3, funkcja uwzględnia nawet rodzaj potrzebnego nam paliwa.

Usługa powyższa, jako element Audi connect, dostępna będzie w przyszłości nie tylko w samochodach serii A3, ale niemal w całej gamie modelowej. Warunkiem jest wyposażenie pojazdu w system nawigacji MMI Navigation plus i telefon samochodowy online z bluetooth lub jak w przypadku A3 w opcjonalny system Audi connect.

Audi connect, to określenie pakietu rozwiązań umożliwiających kierowcy dostęp do systemów pokładowych, Internetu, infrastruktury i innych pojazdów. W całej palecie modelowej, Audi oferuje wiele usług bazujących na połączeniach internetowych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi tankowanie stacja benzynowa stacja paliwowa

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Aktualności 2016-12-23

Komentuj:

Euroalkomat_pl 2013-06-05

Fajna sprawa,na pewno przyda się podczas przejazdów przez zagraniczne państwa wiedząc od razu jaka jest cena benzyny,to właśnie zasadnicza nowość w modelach Audi.

~kat 2013-05-30

wybraliscie do artykulu jedna z mniej interesujacych uslug audi connect...

~aaa 2013-04-17

Gwoli sprostowania, tylko sprawdzenie ceny jest nowością. Aktualne Audi (wszystkie modele, także podstarzałe już A4) z MMI nav automatycznie wyszukują stacje benzynowe zaraz po zapaleniu się rezerwy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.