mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Audi samo znajdzie stację benzynową

Audi samo znajdzie stację benzynową

W ramach systemu Audi connect pojawi się już niebawem nowa usługa - "stop na tankowanie", która nie tylko pozwoli nam znaleźć najbliższą stację benzynową, ale także powiadomi nas o poziomie cen na niej.

Audi samo znajdzie stację benzynową
Podczas wakacyjnych wojaży często, z powodu nieznajomości okolicy, jesteśmy zmuszeni tankować paliwo na pierwszej napotkanej na drodze stacji benzynowej, nawet gdy wiąże się to z większymi wydatkami dla naszego portfela. W związku z tym Audi postanowiło pomóc swoim klientom. W modelach rodziny A3 udostępniono usługę internetową "stop na tankowanie", informującą o najniższych cenach paliw na stacjach benzynowych. Od maja usługa ta będzie dostępna we wszystkich Audi A3 wyposażonych w Audi connect.

Usługa "stop na tankowanie" wykorzystuje internetową bazę danych, by wskazać kierowcy listę stacji benzynowych dostępnych u celu naszej podróży lub w innym, dowolnie wybranym miejscu. Pozycje na liście można sortować wg ceny lub wg odległości. Jedno kliknięcie wystarcza, by wybraną stację benzynową wprowadzić do nawigacji, jako cel naszej podróży. W modelach rodziny A3, funkcja uwzględnia nawet rodzaj potrzebnego nam paliwa.

Usługa powyższa, jako element Audi connect, dostępna będzie w przyszłości nie tylko w samochodach serii A3, ale niemal w całej gamie modelowej. Warunkiem jest wyposażenie pojazdu w system nawigacji MMI Navigation plus i telefon samochodowy online z bluetooth lub jak w przypadku A3 w opcjonalny system Audi connect.

Audi connect, to określenie pakietu rozwiązań umożliwiających kierowcy dostęp do systemów pokładowych, Internetu, infrastruktury i innych pojazdów. W całej palecie modelowej, Audi oferuje wiele usług bazujących na połączeniach internetowych.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi tankowanie stacja benzynowa stacja paliwowa

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Premiery 2017-07-13

Audi ma już 5 milionów Quattro na koncie

auto motor i sport 0000-00-00

System napędu Quattro najpierw wprowadzono w samochodach rajdowych, potem „wirus” 4x4 opanował resztę gamy.

Komentuj:

Euroalkomat_pl 2013-06-05

Fajna sprawa,na pewno przyda się podczas przejazdów przez zagraniczne państwa wiedząc od razu jaka jest cena benzyny,to właśnie zasadnicza nowość w modelach Audi.

~kat 2013-05-30

wybraliscie do artykulu jedna z mniej interesujacych uslug audi connect...

~aaa 2013-04-17

Gwoli sprostowania, tylko sprawdzenie ceny jest nowością. Aktualne Audi (wszystkie modele, także podstarzałe już A4) z MMI nav automatycznie wyszukują stacje benzynowe zaraz po zapaleniu się rezerwy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.