mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Audi testuje system sterowanie gestami

Audi testuje system sterowanie gestami

Producent z Ingolstadt obecnie testuje system sterowania gestami, ktory bedzie pomocny przy wstepnym montazu. Caly proces odbywa sie w wirtualnej rzeczywistości.

Audi testuje system sterowanie gestami
Zanim Audi wyprodukuje prototypowy model auta to inżynierowie w centrum produkcji testują sposób montażu wykorzystując trójwymiarową projekcję. Sprawdzają czy poszczególne elementy da się bez problemu zmontować w rzeczywistej produkcji. Testują również ergonomię. Teraz pilotażowy projekt pozwala im na poruszanie elementów za pomocą gestykulacji.

Wirtualny montaż jest sprawdzany w przestrzeni nazwanej CAVE (Cave Automatic Virtual Environment). Na ścianach i na podłodze pomieszczenia znajdziemy powierzchnię do projekcji, gdzie za pomocą rzutnika multimedialnego wyświetlane są przestrzenne obrazy elementów montażowych auta. To tworzy rzeczywistość wirtualną, ktorą inżynierowie oglądają przez okulary 3D

Dzięki zaadoptowaniu specjalnego kontrolera z konsoli do gier specjaliści starają się poprzez sterowanie elementami stworzyć symulację realnego procesu montażu. Wkrótce ma to się odbywać poprzez proste gesty. „Chcemy, by w przyszłości podnoszenie i przesuwanie elementów montażowych odbywało się intuicyjnie“ – objaśnia Katharina Kunz, inżynier w dziale rozwoju Audi, odpowiedzialna za rozwiązania wirtualne.

Zespół ekspertów Audi testuje obecnie tzw. Myo. To znana z gier wirtualnych opaska na ramie, która służy do sterowania gestami. Odczytuje ona ruchy mięśni przedramienia i dzięki temu rozpoznaje jak użytkownik porusza ramieniem i palcami. Dane trafiają poprzez Bluetooth do komputera, który dzięki kamerze na podczerwień ulokowanej na suficie określa gdzie znajduje się użytkownik. Kamera to nic innego jak Kinect, znany z konsol do gier. Opaska jest aktywowana poprzez użytkownika, który styka palec środkowy z kciukiem.

W najbliższych miesiącach Myo ma trafić na stałe do procesu produkcyjnego.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi produkcja samochodow

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Aktualności 2016-12-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie żyje John Surtees
Nie żyje John Surtees
Wczoraj w wieku 83 lat zmarł legendarny kierowca wyścigowy, John Surtees. To jedyny człowiek na świecie, który wygrał mistrzostwo F1 i motocyklowe GP. 
Odgadnij model Odgadnij model