mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Austin Mini z silnikiem V18

Austin Mini z silnikiem V18

Na festiwalu w Goodwood zostanie zaprezentowany nietypowy egzemplarz Austina Mini. Samochód wyposażono w osiemnastocylindrowy silnik w układzie widlastym, który znacząco zwiększył gabaryty pojazdu.

Austin Mini z silnikiem V18
Austin Mini przygotowany przez firmę Cummins dysponuje mocą która zawstydzi najszybsze samochody świata. Mały samochodzik został wyposażony w jednostkę V18 o pojemności 78-litrów. Nie jest to w żadnym wypadku literówka. Silnik o nazwie QSK78 zasilany za pomocą oleju napędowego jest wspomagany przez 12 turbosprężarek, które pozwalają osiągnąć moc maksymalną o wartości 3.500 koni mechanicznych. Moment obrotowy o wartości 14.000 Nm wystarczyłby z pewnością skręcić kark kierowcy podczas dynamicznego startu.

Sama jednostka napędowa waży 11 ton i żeby mogła się zmieścić w Mini konstruktorzy musieli znacząco przedłużyć jego rozstaw osi. Producent samochodu nie poinformował o osiągach Austina z osiemnastocylindrowym silnikiem.

Podobne wiadomości:

Ford Focus RS gotowy na Goodwood - znamy moc silnika!

Ford Focus RS gotowy na Goodwood - znamy moc...

Aktualności 2015-06-25

Lexus LFA w Goodwood

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Suzuki Motor Corporation ogłosiło ważną zmianę w zarządzie polskiej spółki, która jest oficjalnym importerem japońskiej marki nad Wisłą. Od 1 listopada prezesem Suzuki Motor Poland sp. z o.o. jest pierwszy w historii Polak – Piotr Dulnik.