mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Austin Mini z silnikiem V18

Austin Mini z silnikiem V18

Na festiwalu w Goodwood zostanie zaprezentowany nietypowy egzemplarz Austina Mini. Samochód wyposażono w osiemnastocylindrowy silnik w układzie widlastym, który znacząco zwiększył gabaryty pojazdu.

Austin Mini z silnikiem V18
Austin Mini przygotowany przez firmę Cummins dysponuje mocą która zawstydzi najszybsze samochody świata. Mały samochodzik został wyposażony w jednostkę V18 o pojemności 78-litrów. Nie jest to w żadnym wypadku literówka. Silnik o nazwie QSK78 zasilany za pomocą oleju napędowego jest wspomagany przez 12 turbosprężarek, które pozwalają osiągnąć moc maksymalną o wartości 3.500 koni mechanicznych. Moment obrotowy o wartości 14.000 Nm wystarczyłby z pewnością skręcić kark kierowcy podczas dynamicznego startu.

Sama jednostka napędowa waży 11 ton i żeby mogła się zmieścić w Mini konstruktorzy musieli znacząco przedłużyć jego rozstaw osi. Producent samochodu nie poinformował o osiągach Austina z osiemnastocylindrowym silnikiem.

Podobne wiadomości:

Lexus LFA w Goodwood

auto motor i sport 0000-00-00

Nissan Juke-R NISMO zadebiutuje w Goodwood

Nissan Juke-R NISMO zadebiutuje w Goodwood

Aktualności 2015-06-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.