mojeauto.pl > motogazeta > Technika > AutoMapa z wirusem

AutoMapa z wirusem

Producent systemu nawigacji samochodowej AutoMapa poinformował, że w jego oprogramowaniu może znaleźć się wirus. Wykrada on dane personalne lub numery kart kredytowych oraz kont zapisanych pamięci Pocket PC lub komputera, w którym została zainstalowana piracka wersja oprogramowania.

AutoMapa z wirusem

Od dłuższego czasu w internecie pojawiają się różne, nielegalne wersje AutoMapy. Według producenta hakerzy, którzy wykorzystują zaufanie użytkowników do programu, rozpowszechniają pirackie wersje w których jest dołączony wirus - koń trojański. Ma on najprawdopodobniej zaprogramowany moduł podsłuchowy, który pobiera hasła, kody PIN, numery kart kredytowych oraz kont, które są zapisane w pamięci Pocket PC lub komputera, w którym zainstalowano AutoMapę.

„Zjawisko piractwa nęka producentów oprogramowania od wielu lat. Setki firm doświadczyło boleśnie, że ich własność intelektualna oraz prawa autorskie mogą być naruszane bez większych konsekwencji. Zazwyczaj korzystali na tym użytkownicy komputerów, którzy mieli darmowy dostęp do oprogramowania. Piraci komputerowi zaczęli jednak ostatnio wykorzystywać obydwie grupy! Jeżeli nasz Pocket PC lub komputer zawirusowany przez piracką wersję AutoMapy będzie miał możliwość komunikacji z siecią, natychmiast wyśle nasze ważne, często poufne dane, na zewnętrzny serwer. W tym momencie możemy być narażeni na wiele nieprzyjemnych sytuacji, w tym na kradzież środków z rachunku bankowego – mówi Aleksandra Fajęcka-Solorz, rzecznik prasowy AutoMapy.

Ściągając piracką wersję AutoMapy stajemy się potencjalnym celem ataku hakerów. Straty poniesione w wyniku takiego zdarzenia mogą być niewspółmiernie duże w porównaniu do ceny oryginalnej wersji nawigacji. Istnieje też duże niebezpieczeństwo, że wirus zainstalowany wraz z nielegalną wersją AutoMapy spowoduje zakłócenie w pracach podstawowych programów na naszym sprzęcie.

Czytaj także:

Google Earth w nawigacji (2007-10-22)

Test nawigacji: Blaupunkt TravelPilot Lucca 5.2 (2007-08-08)

Nawigacja od Apple dla Mercedesa (2007-06-22)

Komentuj:

~juzek 2007-10-30

hehehe baju baju, za dużo ludzi uzywane nielegalnych oprogramowań..

~Adam zKrakowa 2007-10-30

Pic na wodę, ha,ha,ha...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.