mojeauto.pl > motogazeta > Technika > BASF stworzył felgę z tworzywa sztucznego

BASF stworzył felgę z tworzywa sztucznego

Podczas targów przetwórstwa tworzyw sztucznych we Friedrichshafen firma BASF zaprezentuje pierwszą na świecie felgę wykonaną z takich materiałów. Co więcej jest ona już gotowa do produkcji seryjnej.

BASF stworzył felgę z tworzywa sztucznego
Pierwsza na świecie felga z tworzywa sztucznego nadająca się do produkcji seryjnej zostanie zaprezentowana w nowym modelu samochodu firmy Smart nazwanym „Smart Forvision”.

Powstanie tego pojazdu jest efektem licznych innowacji opracowanych przez BASF. Felga zbudowana jest z Ultramid® Structure, nowego poliamidu o wzmocnionych długich włóknach, który firma BASF zaprezentowała w zeszłym roku. Materiał ten może być stosowany nie tylko w przemyśle samochodowym, lecz także do produkcji okładzin elewacji oraz specjalnych kołków.  
Tematy w artykule: tworzywo sztuczne felgi

Podobne wiadomości:

Z Wałbrzycha do BMW i Mercedesa

Z Wałbrzycha do BMW i Mercedesa

Aktualności 2014-01-08

Rozbudują polską fabrykę felg

Rozbudują polską fabrykę felg

Aktualności 2015-04-15

Komentuj:

alko-maty.pl 2016-08-12

Super, w końcu!

Meganium 2016-08-12

No to znacznie lepisze pewnie niż alufelgi, trzeba jedynie poczekać na specyfikację :)

marko1 2011-10-10

I bardzo dobrze, gdyż tworzywa sztuczne zastępują nielekkie, drogie, nieładne oraz niepraktyczne w użytkowaniu konstrukcje stalowe czy części zamienne, które posiadają nieraz leprze zalety niż stalowe części czy konstrukcje. I między innymi tworzywa sztuczne znalazły przeznaczenie w wielu dziedzinach przemysłu, dzięki ich różnorakim właściwościom mechanicznym, elektrycznym, akustycznym, termicznym i biomechanicznym są odporne na ścieranie oraz zużycie mechaniczne, odporne na absorpcję substancji płynnych, odporne na uderzenia i pęknięcia, odporne na działanie substancji chemicznych, odporne na korozję, odporne na właściwości elektroizolacyjne, posiadają niski współczynnik tarcia, są mniej hałaśliwe i posiadają lepsze właściwości smarujące.

~pawian 2011-10-10

już w latach 60 niektóre tworzywa sztuczne mogły się mocno grzać a przy tym nie topić bądź pękać. najważniejsze, że pokazali światu, dalej kitajce skopiują :)

aaa 2011-10-10

Jeśli nie będzie się kruszyła to rewelacja. Martwi mnie jednak co z pojemnością cieplną? Dziś felga odbiera ciepło od tarcz, czy ta też go tyle odbierze i rozproszy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.