mojeauto.pl > motogazeta > Technika > BASF stworzył felgę z tworzywa sztucznego

BASF stworzył felgę z tworzywa sztucznego

Podczas targów przetwórstwa tworzyw sztucznych we Friedrichshafen firma BASF zaprezentuje pierwszą na świecie felgę wykonaną z takich materiałów. Co więcej jest ona już gotowa do produkcji seryjnej.

BASF stworzył felgę z tworzywa sztucznego
Pierwsza na świecie felga z tworzywa sztucznego nadająca się do produkcji seryjnej zostanie zaprezentowana w nowym modelu samochodu firmy Smart nazwanym „Smart Forvision”.

Powstanie tego pojazdu jest efektem licznych innowacji opracowanych przez BASF. Felga zbudowana jest z Ultramid® Structure, nowego poliamidu o wzmocnionych długich włóknach, który firma BASF zaprezentowała w zeszłym roku. Materiał ten może być stosowany nie tylko w przemyśle samochodowym, lecz także do produkcji okładzin elewacji oraz specjalnych kołków.  
Tematy w artykule: tworzywo sztuczne felgi

Podobne wiadomości:

Rozbudują polską fabrykę felg

Rozbudują polską fabrykę felg

Aktualności 2015-04-15

BMW pracuje nad felgami z włókna węglowego

BMW pracuje nad felgami z włókna węglowego

Technika 2014-02-21

Komentuj:

alko-maty.pl 2016-08-12

Super, w końcu!

Meganium 2016-08-12

No to znacznie lepisze pewnie niż alufelgi, trzeba jedynie poczekać na specyfikację :)

marko1 2011-10-10

I bardzo dobrze, gdyż tworzywa sztuczne zastępują nielekkie, drogie, nieładne oraz niepraktyczne w użytkowaniu konstrukcje stalowe czy części zamienne, które posiadają nieraz leprze zalety niż stalowe części czy konstrukcje. I między innymi tworzywa sztuczne znalazły przeznaczenie w wielu dziedzinach przemysłu, dzięki ich różnorakim właściwościom mechanicznym, elektrycznym, akustycznym, termicznym i biomechanicznym są odporne na ścieranie oraz zużycie mechaniczne, odporne na absorpcję substancji płynnych, odporne na uderzenia i pęknięcia, odporne na działanie substancji chemicznych, odporne na korozję, odporne na właściwości elektroizolacyjne, posiadają niski współczynnik tarcia, są mniej hałaśliwe i posiadają lepsze właściwości smarujące.

~pawian 2011-10-10

już w latach 60 niektóre tworzywa sztuczne mogły się mocno grzać a przy tym nie topić bądź pękać. najważniejsze, że pokazali światu, dalej kitajce skopiują :)

aaa 2011-10-10

Jeśli nie będzie się kruszyła to rewelacja. Martwi mnie jednak co z pojemnością cieplną? Dziś felga odbiera ciepło od tarcz, czy ta też go tyle odbierze i rozproszy?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.