mojeauto.pl > motogazeta > Technika > BMW M4 dla MotoGP z wtryskiem wody

BMW M4 dla MotoGP z wtryskiem wody

Bawarczycy zaprezentowali swoje najnowsze dziecko urodzone w dziale M Power. Z jednej strony to tylko M4 coupe. Z drugiej to  safety car dla MotoGP z innowacyjnym wtryskiem wody. Tak, wody!

BMW M4 dla MotoGP z wtryskiem wody
Najważniejsze przy dzisiejszej premierze M Power jest innowacyjna technologia wtrysku wody, która debiutuje w aucie. To rozwiązanie w przyszłości ma trafić do seryjnych modeli marki BMW. Jak mówi BMW system nie tylko polepsza osiągi, ale wspomaga niższe zużycie paliwa.Aby obniżyć temperaturę dostarczanego powietrza do silnika BMW opracował metodę wtrysku mgiełki wodnej do kolektora. To z kolei ma redukować stuki w jednostce i możliwa stworzenie optymalnej temperatury zapłonu. BMW mówi, że nowy wynalazek pozwolił opracować bardziej efektywny proces spalania przy jednoczesnym obniżeniu temperatury.

Zimne powietrze charakteryzuje się wyższą gęstością zwiększając ilość dostarczanego tlenu do komory spalania. To z kolei daje wyższe ciśnienie podczas procesu spalania i co za tym idzie większą moc i moment obrotowy. Do tego warto dodać dłuższy żywot elementów silnika, dzięki ograniczeniu temperatury.Woda przechowywana jest w specjalnym, pięciolitrowym zbiorniku, który chroni ją przed zamarzaniem. Został on zamontowany w bagażniku M4 coupe. Oczywiście cały proces wtrysku wody jest sterowany elektronicznie. BMW zaznacza, że woda musi być wymieniania przed każdą ostrzejszą jazdą po torze. W codziennych realiach będzie to można robić raz na pięć tankowań.


Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 4
BMW Seria 4
Cena podstawowa już od: 161 700 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~ECONOKIT 2015-10-17

witam jestem głównym dystrybutorem w Polsce econokit czyli sprzedaje to urzadzenie do samochodów,tirów,chcesz zaoszczędzić od 10%paliwa i wiecej mocy napisz do nas econokit@op.pl

~rico 2015-02-28

Żaden debiut wtrysk wody był stosowany w autach już lata temu nie wspominając silników lotniczych.

~ziemniaq 2015-02-19

też mi nowość :)nnhttp://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/auto-na-wode-po-polsce-jezdzi-juz-40-pojazdow-z-taka-instalacja

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Mitsubishi Grand Lancer - nie dla Europy
Dobra wiadomość jest taka, że Mitsubishi finalnie nie uśmierciło swojego kompakta. Na rynku pojawi się model Grand Lancer, ale nie będzie dostępny dla klientów w Europie. Zamiast tego pojawi się na wybranych rynkach w Azji.
Odgadnij model Odgadnij model