mojeauto.pl > motogazeta > Technika > BMW M4 dla MotoGP z wtryskiem wody

BMW M4 dla MotoGP z wtryskiem wody

Bawarczycy zaprezentowali swoje najnowsze dziecko urodzone w dziale M Power. Z jednej strony to tylko M4 coupe. Z drugiej to  safety car dla MotoGP z innowacyjnym wtryskiem wody. Tak, wody!

BMW M4 dla MotoGP z wtryskiem wody
Najważniejsze przy dzisiejszej premierze M Power jest innowacyjna technologia wtrysku wody, która debiutuje w aucie. To rozwiązanie w przyszłości ma trafić do seryjnych modeli marki BMW. Jak mówi BMW system nie tylko polepsza osiągi, ale wspomaga niższe zużycie paliwa.Aby obniżyć temperaturę dostarczanego powietrza do silnika BMW opracował metodę wtrysku mgiełki wodnej do kolektora. To z kolei ma redukować stuki w jednostce i możliwa stworzenie optymalnej temperatury zapłonu. BMW mówi, że nowy wynalazek pozwolił opracować bardziej efektywny proces spalania przy jednoczesnym obniżeniu temperatury.

Zimne powietrze charakteryzuje się wyższą gęstością zwiększając ilość dostarczanego tlenu do komory spalania. To z kolei daje wyższe ciśnienie podczas procesu spalania i co za tym idzie większą moc i moment obrotowy. Do tego warto dodać dłuższy żywot elementów silnika, dzięki ograniczeniu temperatury.Woda przechowywana jest w specjalnym, pięciolitrowym zbiorniku, który chroni ją przed zamarzaniem. Został on zamontowany w bagażniku M4 coupe. Oczywiście cały proces wtrysku wody jest sterowany elektronicznie. BMW zaznacza, że woda musi być wymieniania przed każdą ostrzejszą jazdą po torze. W codziennych realiach będzie to można robić raz na pięć tankowań.


Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 4
BMW Seria 4
Cena podstawowa już od: 167 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr. hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

BMW testuje M4 do wyścigów DTM

auto motor i sport 2015-03-12

Wiosna za pasem. Razem z nią zbliża się rozpoczęcie sezonu wyścigowego. Team BMW właśnie kończy wstępne testy modelu M4 DTM w portugalskim Portimao.

Komentuj:

~ECONOKIT 2015-10-17

witam jestem głównym dystrybutorem w Polsce econokit czyli sprzedaje to urzadzenie do samochodów,tirów,chcesz zaoszczędzić od 10%paliwa i wiecej mocy napisz do nas econokit@op.pl

~rico 2015-02-28

Żaden debiut wtrysk wody był stosowany w autach już lata temu nie wspominając silników lotniczych.

~ziemniaq 2015-02-19

też mi nowość :)nnhttp://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/auto-na-wode-po-polsce-jezdzi-juz-40-pojazdow-z-taka-instalacja

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.