mojeauto.pl > motogazeta > Technika > BMW naśmiewa się ze starych diesli + [VIDEO]

BMW naśmiewa się ze starych diesli + [VIDEO]

Ameryka powoli zaczyna przekonywać się do samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Po części jest to zasługa kryzysu, a po części nowoczesnych technologii, które sprawiają, że silniki te są dużo bardziej konkurencyjne niż kiedyś.

BMW naśmiewa się ze starych diesli + [VIDEO]

Amerykański oddział BMW przygotował specjalną reklamę na tamten rynek, w której prezentuje najnowszy model Serii 3 wyposażony w topową jednostkę wysokoprężną.

Na reklamie widać walkę ze stereotypami, które nadal dość mocno są zakorzenione za oceanem. Przy okazji bawarska marka naśmiewa się ze starych diesli Mercedesa oraz Volvo, które na filmie wydają z siebie kilogramy sadzy.

W Stanach Zjednoczonych z roku na rok przybywa samochodów wyposażonych w silniki diesla, jednak nadal ten wolumen jest marginalny. Tego typu działania mają budować w Amerykanach świadomość, że dzięki nowym technologiom samochody z silnikami diesla mogą być tak samo wydajne i tak samo ekologiczne jak benzyniaki. Pozostaje tylko kwestia zmiany przyzwyczajeń.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW silniki BMW diesel silnik diesla

Podobne wiadomości:

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

Komentuj:

~ewa333 2011-02-10

tak ja zawsze kochałam sie w autach BMW ale mam pyt bo chciałam kupi karnet na tor w prezencie i nie wiem jak to zorganizowac czy macie jakies sprawdzone pomysły czy wiecie gdzie to mozna załatwic alebo na jakich strona mozna o tym poczytac?

~"Taki jest nowy Diesel" 2011-02-10

Niech zaczną śmiać się ze swojego TDSa nie wypał który też ładnie kopci i telepie samochodem A co nowe to nowe wiadomo ale po paru latach też zdarzy mu się dymek z rury puścić

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.