mojeauto.pl > motogazeta > Technika > BMW zadzwoni po pomoc

BMW zadzwoni po pomoc

Niemiecki producent zamierza uruchomić innowacyjny system, który będzie wspomagał ofiary wypadku samochodowego. Nazywa się on Enhanced BMW Assist Emergency Call i współpracuje on z popularną technologią ConnectedDrive. Jego zadaniem będzie wysyłanie szczegółowych informacji na temat kolizji do służb ratowniczych.

BMW zadzwoni po pomoc

Zwykle uczestnicy wypadku po wydarzeniu znajdują się w dużym szoku uniemożliwiającym bardzo często podejmowanie racjonalnych decyzji oraz zlokalizowanie miejsca wypadku. Niestety każda uciekająca sekunda może zaważyć o czyimś życiu. Urządzenie, które stworzyli inżynierowie BMW reaguje natychmiast po wykryciu, że coś poważnego stało się z samochodem. Wtedy też system kontaktuje się ze specjalnym Call Centre BMW, które identyfikuje samochód. Informacja o położeniu jest natychmiast wysyłana do najbliższych zdarzenia służb ratowniczych.

Za pomocą specjalnych sensorów umieszczonych w kluczowych częściach na zewnątrz i wewnątrz samochodu, wysyłana jest także dokładna informacja o tym jakim uszkodzeniom uległ samochód, co pozwoli ocenić ryzyko zagrożenia życia. Urządzenie potrafi rozpoznać ile osób znajdowało się w środku samochodu podczas wypadku, a także z której strony nastąpiło uderzenie. Badacze opracowali specjalny algorytm, który pozwoli sprawdzić czy samochód przeszedł tzw. dachowanie.

Funkcja powiadamiania o wypadku będzie dostępna we wszystkich modelach BMW, poza nową wersją 7, BMW Z4 oraz BMW X3. Na początek będzie dostępna jedynie w Niemczech, Austrii i we Włoszech.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW silniki BMW DSG

Podobne wiadomości:

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje...

Aktualności 2017-10-26

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~Artur 2008-02-28

W Polsce nie wprowadzą za Boga! 2 miesiące wypisywałem do centrali w Polsce i w Monachium, żeby powiedzieli mi, kiedy będzie polska mapa nawigacji do e60. Dostałem w końcu, że nie wiedzą, ale z pewnością nie przed 2009 rokiem. Samochody dobre, ale niestety dziadowski serwis

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando