mojeauto.pl > motogazeta > Technika > BMW zadzwoni po pomoc

BMW zadzwoni po pomoc

Niemiecki producent zamierza uruchomić innowacyjny system, który będzie wspomagał ofiary wypadku samochodowego. Nazywa się on Enhanced BMW Assist Emergency Call i współpracuje on z popularną technologią ConnectedDrive. Jego zadaniem będzie wysyłanie szczegółowych informacji na temat kolizji do służb ratowniczych.

BMW zadzwoni po pomoc

Zwykle uczestnicy wypadku po wydarzeniu znajdują się w dużym szoku uniemożliwiającym bardzo często podejmowanie racjonalnych decyzji oraz zlokalizowanie miejsca wypadku. Niestety każda uciekająca sekunda może zaważyć o czyimś życiu. Urządzenie, które stworzyli inżynierowie BMW reaguje natychmiast po wykryciu, że coś poważnego stało się z samochodem. Wtedy też system kontaktuje się ze specjalnym Call Centre BMW, które identyfikuje samochód. Informacja o położeniu jest natychmiast wysyłana do najbliższych zdarzenia służb ratowniczych.

Za pomocą specjalnych sensorów umieszczonych w kluczowych częściach na zewnątrz i wewnątrz samochodu, wysyłana jest także dokładna informacja o tym jakim uszkodzeniom uległ samochód, co pozwoli ocenić ryzyko zagrożenia życia. Urządzenie potrafi rozpoznać ile osób znajdowało się w środku samochodu podczas wypadku, a także z której strony nastąpiło uderzenie. Badacze opracowali specjalny algorytm, który pozwoli sprawdzić czy samochód przeszedł tzw. dachowanie.

Funkcja powiadamiania o wypadku będzie dostępna we wszystkich modelach BMW, poza nową wersją 7, BMW Z4 oraz BMW X3. Na początek będzie dostępna jedynie w Niemczech, Austrii i we Włoszech.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW silniki BMW DSG

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

BMW prezentuje Z4 Concept

BMW prezentuje Z4 Concept

Aktualności 2017-08-17

Komentuj:

~Artur 2008-02-28

W Polsce nie wprowadzą za Boga! 2 miesiące wypisywałem do centrali w Polsce i w Monachium, żeby powiedzieli mi, kiedy będzie polska mapa nawigacji do e60. Dostałem w końcu, że nie wiedzą, ale z pewnością nie przed 2009 rokiem. Samochody dobre, ale niestety dziadowski serwis

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
Droga S19 - ruszają pierwsze prace
GDDKiA poinformowała w środę o dużym zainteresowaniu biur projektowych odcinkiem Via Carpatia pomiędzy Lublinem a Lubartowem. Aż 11 firm stanęło jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej 24-kilometrowego fragmentu trasy S19.