mojeauto.pl > motogazeta > Technika > BMW zadzwoni po pomoc

BMW zadzwoni po pomoc

Niemiecki producent zamierza uruchomić innowacyjny system, który będzie wspomagał ofiary wypadku samochodowego. Nazywa się on Enhanced BMW Assist Emergency Call i współpracuje on z popularną technologią ConnectedDrive. Jego zadaniem będzie wysyłanie szczegółowych informacji na temat kolizji do służb ratowniczych.

BMW zadzwoni po pomoc

Zwykle uczestnicy wypadku po wydarzeniu znajdują się w dużym szoku uniemożliwiającym bardzo często podejmowanie racjonalnych decyzji oraz zlokalizowanie miejsca wypadku. Niestety każda uciekająca sekunda może zaważyć o czyimś życiu. Urządzenie, które stworzyli inżynierowie BMW reaguje natychmiast po wykryciu, że coś poważnego stało się z samochodem. Wtedy też system kontaktuje się ze specjalnym Call Centre BMW, które identyfikuje samochód. Informacja o położeniu jest natychmiast wysyłana do najbliższych zdarzenia służb ratowniczych.

Za pomocą specjalnych sensorów umieszczonych w kluczowych częściach na zewnątrz i wewnątrz samochodu, wysyłana jest także dokładna informacja o tym jakim uszkodzeniom uległ samochód, co pozwoli ocenić ryzyko zagrożenia życia. Urządzenie potrafi rozpoznać ile osób znajdowało się w środku samochodu podczas wypadku, a także z której strony nastąpiło uderzenie. Badacze opracowali specjalny algorytm, który pozwoli sprawdzić czy samochód przeszedł tzw. dachowanie.

Funkcja powiadamiania o wypadku będzie dostępna we wszystkich modelach BMW, poza nową wersją 7, BMW Z4 oraz BMW X3. Na początek będzie dostępna jedynie w Niemczech, Austrii i we Włoszech.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW silniki BMW DSG

Podobne wiadomości:

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~Artur 2008-02-28

W Polsce nie wprowadzą za Boga! 2 miesiące wypisywałem do centrali w Polsce i w Monachium, żeby powiedzieli mi, kiedy będzie polska mapa nawigacji do e60. Dostałem w końcu, że nie wiedzą, ale z pewnością nie przed 2009 rokiem. Samochody dobre, ale niestety dziadowski serwis

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla wygrywa ranking Consumer Reports
Tesla wygrywa ranking Consumer Reports
Amerykańska organizacja Consumer Reports ogłosiła właśnie wyniki corocznego raportu satysfakcji klientów w branży motoryzacyjnej. Okazało się, że mieszkańcy USA bardziej doceniają markę Tesla niż Porsche.