mojeauto.pl > motogazeta > Technika > BMW zwiększa moc, zmniejsza spalanie

BMW zwiększa moc, zmniejsza spalanie

Jedna z najlepszych jednostek wysokoprężnych ostatnich lat została jeszcze bardziej ulepszona przez inżynierów BMW. Sześć cylindrów ułożonych rzędowo o pojemności trzech litrów, wspomaganych przez podwójne doładowanie jest teraz nie tylko mocniejsze, ale także mniej spala.

BMW zwiększa moc, zmniejsza spalanie

Dotychczasowa wersja silnika mogła się pochwalić osiągami na poziomie 286 koni mechanicznych mocy oraz 580Nm maksymalnego momentu obrotowego. W nowej wersji jednostki oba parametry uległy poprawie. Do dyspozycji kierowcy zostaje tym razem oddanych aż 306 koni mechanicznych, natomiast moment obrotowy zwiększył się do 599 Nm. Oznacza to, że silnik wysokoprężny posiada teraz nie tylko większy moment obrotowy, ale taką samą moc maksymalną, w porównaniu z benzynowym odpowiednikiem o tej samej pojemności.

Ciśnienie wtrysku w ulepszonej jednostce zostało zwiększone z 1.600 do 2.000 barów. Jednak większa moc nie oznacza automatycznie większego spalania. Oprócz zmniejszenia emisji CO2 konstruktorom udało się ograniczyć apetyt na olej napędowy średnio o 4 procent.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW silniki BMW diesel common rail

Podobne wiadomości:

Wielkie stolice zakażą Diesli

Wielkie stolice zakażą Diesli

Aktualności 2016-12-06

BMW serii 5 2017 - znamy ceny nowego modelu

BMW serii 5 2017 - znamy ceny nowego modelu

Aktualności 2016-11-18

Komentuj:

~znafca 2009-07-02

racja aaa

aaa 2009-06-25

Przepraszam, ale wydaje mi się, że to jednak nie ten sam zmodyfikowany silnik. Nowy podwójnie doładowany diesel jest rozwinięciem silnika z 730d który ma 245KM. Jest to inny silnik niż w 530d/535d, i był wprowadzony równocześnie z nową "7". Jest np. sporo lżejszy od starego modelu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport