mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Bardzo ekonomiczna Skoda

Bardzo ekonomiczna Skoda

Gerhard Plattner przejechał Skodą Fabią GreenLine 2.006 kilometrów na jednym baku paliwa.

Bardzo ekonomiczna Skoda
Gerhard Plattner jest rekordzistą świata w jeździe ekonomicznej i przez te, kolejne już, osiągnięcie tylko potwierdza swoje umiejętności. Mieszkaniec Austrii przejechał ze swojego kraju, a konkretnie miejscowości Reutte, do Bov w Danii i z powrotem na jednym baku paliwa. Głównym szlakiem podróży były autostrady. 1,2 litrowy diesel w Skodzie osiagnął średnią spalania na wysokości 2,2 litra na 100 kilometrów. Zdaniem producenta, Fabia GreenLine spala średnio 3,4 litra na "setkę", zatem wyczyn Plattnera jest tym bardziej godny podziwu.

Jak on to zrobił? Cóż, facet nie chce tego zdradzić, ale kto chciałby zdradzać sekret, który może go pozbawić tytułu mistrza świata? Plattner powiedział tylko tyle: - Z osiągniętą średnią spalania dużo niższą niż sugeruje to producent, chcę pokazać światu, że pomimo tego jak dużo oni dla nas robią, to jednak pojedyńczy kierowca także w dużym stopniu może przyczynić się do bardziej ekonomicznej jazdy, a co za tym idzie obniżenia emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Wszystko zależy nawet od najmniejszych czynników, np. odpowiedniego ciśnienia powietrza w oponach - powiedział.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Skoda Fabia
Skoda Fabia
Cena podstawowa już od: 41 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już dostępne

Skoda Kodiaq Sportline – polskie ceny już...

Aktualności 2017-11-15

Fabia – TSI i GreenLine TDI – diesel się nie...

auto motor i sport 0000-00-00

Na przykładzie dwóch Fabii - 1.2 TSI oraz 1.2 TDI GreenLine - sprawdzamy, czy współczesne silniki benzynowe potrafi ą być już tak ekonomiczne jak diesle. Czy niskie zużycie paliwa to wystarczający warunek, żeby zdać egzamin z oszczędności?

Komentuj:

kiier 2011-06-03

W tunelu powietrznym - czemu nie. Ale po co z górki miałby wyłączać silnik - pozbawia sie hamulców. A w momencie zjeżdżania na biegu auto jest z założenia bardzo ekonomiczne.

~robin 2011-06-03

Pewnie całą drogę jechał za jakimś TIR'em ;) Przy zjeździe w dół wyłączał silnik, itp. ;)

~farmazon 2011-05-27

jak facet tak bardzo chche pomoc to czemu nie zdradzi wszystkich szczegolow- aha a czas przejazu i srednia predkosc?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.