mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Bat na złodziei samochodowych

Bat na złodziei samochodowych

Koncern General Motors przy współpracy firmy OnStar zademonstrował parę dni temu opracowaną wspólnie technologię, która ma wspomagać odzyskiwanie skradzionych samochodów oraz zmniejszyć liczbę wypadków i rannych, które następują w efekcie pościgów policyjnych.

Bat na złodziei samochodowych

Jak wynika z badań przeprowadzonych w Stanach Zjednoczonych, każdego roku życie ponad 300 osób jest mocno zagrożone z powodu bardzo dużej ilości pościgów policyjnych. Teraz ten wynik ma się efektywnie zmniejszyć, dzięki wprowadzeniu nowatorskiego systemu.

Nowa technologia jest w wielkim skrócie "spowalniaczem" samochodu. Współpracuje z systemem lokalizacji samochodów, autorstwa firmy OnStar. Teraz w momencie określenia statusu samochodu jako skradziony, właściciel samochodu lub policja, będą w stanie komunikować się z uciekającym w nieznanym kierunku pojazdem. Dzięki możliwości wysłania impulsu redukującego moc silnika aż do całkowitego zatrzymania, sprawca czynności będzie dużo szybciej schwytany, natomiast jego ucieczka nie spowoduje nieoczekiwanych obrażeń lub strat.

Nowy system będzie na razie dostępny w Stanach Zjednoczonych. W 2009 roku pojawi się on w ponad 1,7 miliona samochodów marki GM. Przez pierwszy rok użytkownicy będą mogli z niego korzystać po promocyjnej cenie.

Komentuj:

~pomyłka 2007-10-18

Spowalniacz będzie działał na auto skradzionego, a jak auto ktoś będzie miał je na lawecie, to nikt nikogo nie spowolni... bo w lawetach systemy te nie będą na 100% montowane i impuls nie zadziała!!! PZDR

~Zgadzam się! 2007-10-15

Obawiam się że PIS nie bedzie miał większości i będzie musiał rządzić z PO....

~A u nas co? 2007-10-15

Złodziejstwo rozkwitło za SLD i PO, PIS przyhamował je, ale jak wrócą komuchy to wróci powszechne złodziejstwo...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando