mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Baterie słoneczne w Toyocie Prius

Baterie słoneczne w Toyocie Prius

Pod koniec roku pojawi się druga generacja Toyoty Prius Plug-in Hybrid. Auto będzie wyposażone w panele słoneczne, które pozwolą ograniczyć zużycie paliwa nawet o 10 procent.

Baterie słoneczne w Toyocie Prius
Panele słoneczne w Toyocie Prius nie będą dostępne w standardzie. Pojawią się na liście wyposażenia opcjonalnego. Takie rozwiązanie pozwoli na ładowanie akumulatorów nawet w czasie postoju. To z kolei przełoży się na zużycie paliwa, które będzie można zmniejszyć nawet o 10 procent korzystając z trybu elektrycznego. Nowy model zbudowano na płycie podłogowej TNGA, która została wykorzystana przy standardowym Priusie, a także crossoverze C-HR.

Oprócz tego ogniwa fotowoltaiczne będą zasilać akcesoria na pokładzie samochodu takie jak system multimedialny, nawigacja, światła czy elektryczne szyby. Podobne rozwiązanie zadebiutuje również w innych modelach zasilanych układem hybrydowym typu plug-in.

Druga generacja Priusa z ładowaniem z gniazdka zadebiutuje na pod koniec tego roku. Samochód będzie umożliwiał przejechanie nawet 50 km na pełnym ładowaniu przy prędkości do 135 km/h. Średnie zużycie paliwa wyniesie 1,4 l/100 km, a emisja CO2 32 g/km.

Toyota Prius z panelami słonecznymi na dachu trafi na początek do Japonii, a chwilę potem do Europy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Toyota C-HR - policzek w twarz konkurencji?

auto motor i sport 2016-06-30

Napisaliśmy o policzku w twarz konkurencji? Szybko to zweryfikujemy - C-HR jest niczym mocny prawy sierpowy, który powala przeciwnika na ring i sędziemu każe uruchomić odliczanie. Konkurenci zapewne po tym nokdaunie się podniesą, ale C-HR napsuje im nerwów.

Komentuj:

~anka 2016-08-28

dla mnie hybrydowy prius jest świetną alternatywą. mam umówioną jazdę próbną w salonie toyoty w piasecznie. zobaczymy czy się zdecyduję ale oszczędność do mnie przemawia :)

~danek 2016-06-27

Co jak co ale Toyota mnie zaskakuje. Nie słayszałem o czymś takim nigdy wczesniej, uważam ze panele solarne to idealne rozwiazanie na podniesienie ekonomii aut. Oby na dobre wpisało się to w szyki motoryzacji.

~MarkTwain 2016-06-22

Panele słoneczne na samochodach to bardzo dobre rozwiązanie. Toyota łącząc hybrydę z systemem fotowoltaicznym zrobiła dobry choć przewidywalny krok. Wzmocnienie auta o baterie słoneczne z pewnością ograniczy i tak już dość niskie spalanie a wszystkie koncerny dążą obecnie do uzyskania jak najlepszych wyników w tej kwestii. Poza tym auto z panelami fotowoltaicznymi jest na pewno bardziej trendy a to też się liczy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.