mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Bezpieczeństwo nowej Hondy Civic

Bezpieczeństwo nowej Hondy Civic

Zaprezentowana podczas salonu samochodowego we Frankfurcie najnowsza generacja Hondy Civic trafi do europejskich salonów na początku 2012 roku. W aucie znajdą się nowe rozwiązania jak i nowa filozofia m.in. podejścia do bezpieczeństwa, którą Honda nazywa "Safety for Everyone".

Bezpieczeństwo nowej Hondy Civic
Honda pragnie dbać nie tylko o bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów ale również pieszych oraz innych użytkowników dróg. „Honda posiada najnowocześniejszy ośrodek rozwojowo-badawczy w Tochigi, gdzie mogliśmy przeprowadzić liczne testy zderzeniowe nowej generacji modelu Civic z pojazdami o różnej masie i gabarytach. Nowy model przetestowano w szeregu scenariuszy zderzeniowych rozgrywanych przy różnych prędkościach. Chcieliśmy mieć pewność, że zaoferujemy nabywcy produkt gwarantujący najwyższy, realny poziom bezpieczeństwa,” wyjaśnia Mitsuru Kariya, kierownik zespołu projektowego modelu Civic.

Tym co zapewnia bezpieczeństwo w nowym Civicu jest zaawansowana struktura nadwozia ACE (Advenced Compatibility Engineering). Wielokątna rama, która rozprasza energię zderzeniową zapobiegając deformacji kabiny. „Technologia, która pomaga uniknąć wypadku jest równie ważna jak systemy chroniące podróżnych, gdy już do niego dojdzie. Dlatego w nowej, europejskiej generacji modelu Civic zadebiutuje system ograniczający skutki kolizji CMBS,“ dodaje Kariya. CMBS jest odpowiedzialny za monitorowanie prędkości auta oraz odległości jaka dzieli auto od pojazdu poprzedzającego i alarmowaniu kierowcę po wykryciu realnego ryzyka wypadku. Civic posiada również kilka rozwiązań technologicznych pozwalających zmniejszyć obrażenia pieszego podczas wypadku (m.in. odłamujące się zawiasy wycieraczek podczas zderzenia i mocowania przednich błotników pochłaniających energię uderzenia).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 62 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Honda Civic Sedan – droższa niż hatchback

Aktualności 2017-05-01

Polski importer Hondy opublikował cenniki modelu Civic w wersji sedan. Japońska firma położyła duży nacisk na wyposażenie związane z bezpieczeństwem, dlatego ceny popularnego kompakta są dość wysokie.

Honda pracuje nad hybrydą

Honda pracuje nad hybrydą

Technika 2017-01-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.