mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Bezpieczeństwo nowej Hondy Civic

Bezpieczeństwo nowej Hondy Civic

Zaprezentowana podczas salonu samochodowego we Frankfurcie najnowsza generacja Hondy Civic trafi do europejskich salonów na początku 2012 roku. W aucie znajdą się nowe rozwiązania jak i nowa filozofia m.in. podejścia do bezpieczeństwa, którą Honda nazywa "Safety for Everyone".

Bezpieczeństwo nowej Hondy Civic
Honda pragnie dbać nie tylko o bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów ale również pieszych oraz innych użytkowników dróg. „Honda posiada najnowocześniejszy ośrodek rozwojowo-badawczy w Tochigi, gdzie mogliśmy przeprowadzić liczne testy zderzeniowe nowej generacji modelu Civic z pojazdami o różnej masie i gabarytach. Nowy model przetestowano w szeregu scenariuszy zderzeniowych rozgrywanych przy różnych prędkościach. Chcieliśmy mieć pewność, że zaoferujemy nabywcy produkt gwarantujący najwyższy, realny poziom bezpieczeństwa,” wyjaśnia Mitsuru Kariya, kierownik zespołu projektowego modelu Civic.

Tym co zapewnia bezpieczeństwo w nowym Civicu jest zaawansowana struktura nadwozia ACE (Advenced Compatibility Engineering). Wielokątna rama, która rozprasza energię zderzeniową zapobiegając deformacji kabiny. „Technologia, która pomaga uniknąć wypadku jest równie ważna jak systemy chroniące podróżnych, gdy już do niego dojdzie. Dlatego w nowej, europejskiej generacji modelu Civic zadebiutuje system ograniczający skutki kolizji CMBS,“ dodaje Kariya. CMBS jest odpowiedzialny za monitorowanie prędkości auta oraz odległości jaka dzieli auto od pojazdu poprzedzającego i alarmowaniu kierowcę po wykryciu realnego ryzyka wypadku. Civic posiada również kilka rozwiązań technologicznych pozwalających zmniejszyć obrażenia pieszego podczas wypadku (m.in. odłamujące się zawiasy wycieraczek podczas zderzenia i mocowania przednich błotników pochłaniających energię uderzenia).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 70 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Honda Civic – nowsza, lepsza, ale…

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy Civic – pierwsze zdjęcie

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.