mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Bezpieczeństwo nowej Hondy Civic

Bezpieczeństwo nowej Hondy Civic

Zaprezentowana podczas salonu samochodowego we Frankfurcie najnowsza generacja Hondy Civic trafi do europejskich salonów na początku 2012 roku. W aucie znajdą się nowe rozwiązania jak i nowa filozofia m.in. podejścia do bezpieczeństwa, którą Honda nazywa "Safety for Everyone".

Bezpieczeństwo nowej Hondy Civic
Honda pragnie dbać nie tylko o bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów ale również pieszych oraz innych użytkowników dróg. „Honda posiada najnowocześniejszy ośrodek rozwojowo-badawczy w Tochigi, gdzie mogliśmy przeprowadzić liczne testy zderzeniowe nowej generacji modelu Civic z pojazdami o różnej masie i gabarytach. Nowy model przetestowano w szeregu scenariuszy zderzeniowych rozgrywanych przy różnych prędkościach. Chcieliśmy mieć pewność, że zaoferujemy nabywcy produkt gwarantujący najwyższy, realny poziom bezpieczeństwa,” wyjaśnia Mitsuru Kariya, kierownik zespołu projektowego modelu Civic.

Tym co zapewnia bezpieczeństwo w nowym Civicu jest zaawansowana struktura nadwozia ACE (Advenced Compatibility Engineering). Wielokątna rama, która rozprasza energię zderzeniową zapobiegając deformacji kabiny. „Technologia, która pomaga uniknąć wypadku jest równie ważna jak systemy chroniące podróżnych, gdy już do niego dojdzie. Dlatego w nowej, europejskiej generacji modelu Civic zadebiutuje system ograniczający skutki kolizji CMBS,“ dodaje Kariya. CMBS jest odpowiedzialny za monitorowanie prędkości auta oraz odległości jaka dzieli auto od pojazdu poprzedzającego i alarmowaniu kierowcę po wykryciu realnego ryzyka wypadku. Civic posiada również kilka rozwiązań technologicznych pozwalających zmniejszyć obrażenia pieszego podczas wypadku (m.in. odłamujące się zawiasy wycieraczek podczas zderzenia i mocowania przednich błotników pochłaniających energię uderzenia).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 62 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Honda WR-V debiutuje w Brazylii

Aktualności 2016-11-09

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Honda WR-V - nadchodzi nowy crossover

Aktualności 2016-10-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Prześlij zdjęcie i zagraj o jedną z 30 nagród
Konkurs na 25-lecie magazynu "auto motor i sport". Zrób sobie zdjęcie z jubileuszowym wydaniem magazynu i prześlij je do nas koszystając z formularza na stronie. Masz szansę na wygranie jednej z 30 nagród. Weź udział!
Wydania cyfrowe auto motor i sport Wydania cyfrowe auto motor i sport