mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Bezpieczeństwo nowej Hondy Civic

Bezpieczeństwo nowej Hondy Civic

Zaprezentowana podczas salonu samochodowego we Frankfurcie najnowsza generacja Hondy Civic trafi do europejskich salonów na początku 2012 roku. W aucie znajdą się nowe rozwiązania jak i nowa filozofia m.in. podejścia do bezpieczeństwa, którą Honda nazywa "Safety for Everyone".

Bezpieczeństwo nowej Hondy Civic
Honda pragnie dbać nie tylko o bezpieczeństwo kierowcy i jego pasażerów ale również pieszych oraz innych użytkowników dróg. „Honda posiada najnowocześniejszy ośrodek rozwojowo-badawczy w Tochigi, gdzie mogliśmy przeprowadzić liczne testy zderzeniowe nowej generacji modelu Civic z pojazdami o różnej masie i gabarytach. Nowy model przetestowano w szeregu scenariuszy zderzeniowych rozgrywanych przy różnych prędkościach. Chcieliśmy mieć pewność, że zaoferujemy nabywcy produkt gwarantujący najwyższy, realny poziom bezpieczeństwa,” wyjaśnia Mitsuru Kariya, kierownik zespołu projektowego modelu Civic.

Tym co zapewnia bezpieczeństwo w nowym Civicu jest zaawansowana struktura nadwozia ACE (Advenced Compatibility Engineering). Wielokątna rama, która rozprasza energię zderzeniową zapobiegając deformacji kabiny. „Technologia, która pomaga uniknąć wypadku jest równie ważna jak systemy chroniące podróżnych, gdy już do niego dojdzie. Dlatego w nowej, europejskiej generacji modelu Civic zadebiutuje system ograniczający skutki kolizji CMBS,“ dodaje Kariya. CMBS jest odpowiedzialny za monitorowanie prędkości auta oraz odległości jaka dzieli auto od pojazdu poprzedzającego i alarmowaniu kierowcę po wykryciu realnego ryzyka wypadku. Civic posiada również kilka rozwiązań technologicznych pozwalających zmniejszyć obrażenia pieszego podczas wypadku (m.in. odłamujące się zawiasy wycieraczek podczas zderzenia i mocowania przednich błotników pochłaniających energię uderzenia).

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Honda Civic
Honda Civic
Cena podstawowa już od: 70 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Honda Accord – na długą trasę

auto motor i sport 0000-00-00

Trzy lata temu uznaliśmy, że nowy wówczas Accord nie ma większych wad. Czy odświeżony model jest jeszcze lepszy?

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.