mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Bezpieczne Volvo

Bezpieczne Volvo

Cechą charakterystyczną samochodów marki Volvo jest przede wszystkim bezpieczeństwo. Lecz te szeroko rozumiane pojęcie nie ogranicza się jedynie do zapobiegania wypadków lub ich skutków.

Bezpieczne Volvo

W nowym modelu Volvo S80 zastosowano innowacyjny system PCC zapewniający bezpieczeństwo samochodu niekoniecznie będącego w ruchu. Silvia Gullsdorf, menedżer kierująca projektem wspomnianego modelu podkreśla, że bezpieczeństwo nie polega jedynie na zapobieganiu wypadkom. Po czym dodaje, iż w dzisiejszych, bardzo niepewnych czasach, oznacza to kontrolę otoczenia zarówno w domu, jak też i samochodzie.

Dowiedz się więcej na temat modelu Volvo S80

Dostępna jako wyposażenie dodatkowe funkcja PCC (Personal Car Communicator) jest zaawansowanym technologicznie kieszonkowym pilotem. Urządzenie to potrafi automatycznie otworzyć zamki samochodu, gdy zostanie naciśnięta klamka. Zamykanie drzwi odbywa się przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku na klamce, bądź też poprzez przenośnego pilota. Nie jest to może rewolucyjne rozwiązanie, lecz nowością jest fakt, że można przy pomocy pilota można sprawdzić czy zostały zamknięte drzwi samochodu. Pamięta on bowiem, czy ostatnio były otwierane lub zamykane.

Aby uruchomić silnik nie trzeba już używać tradycyjnego kluczyka. Wystarczy, że kierowca usiądzie na swoim miejscu, ułoży stopy na pedałach a następnie wciśnie przycisk odpowiedzialny za uruchomienie silnika. Nie jest to jednak koniec możliwości oferowanych przez pilota. Kierowca znajdujący się w odległości do 100 metrów od samochodu, może w każdej chwili wcisnąć przycisk odpowiedzialny za raport bezpieczeństwa samochodu. Poprzez diody kierowca zostanie poinformowany czy samochód jest zamknięty, a także czy ktoś nie spowodował uruchomienia alarmu. Mrugające światełko o kolorze czerwonym sygnalizuje aktywowanie czujnika bicia serca, ostrzegając o pobycie intruza wewnątrz auta.

Zobacz galerię zdjęć modelu Volvo S80

Dla osób posiadających problemy z odnalezieniem swojego auta na parkingu, bądź też obawiających się o bezpieczeństwo samochodu na ciemnym parkingu przygotowano specjalną opcję. Po wciśnięciu przycisku na którym znajduje się piktogram żarówki, właściciel samochodu może włączyć wszystkie światła, a także oświetlenie wewnętrzne samochodu. Po opuszczeniu samochodu można zostawić światła włączone przez 30 lub 90 sekund, dzięki czemu droga do domu zostanie oświetlona.

Donośny alarm oraz mrugające światła włączają się w przypadku, gdy ktoś wybije szybę, znajdzie się wewnątrz samochodu, bądź też zostanie włączony przycisk alarmowy. Wśród dodatkowych funkcji znajduje się także czujnik przechyłu, zapobiegający podnoszeniu samochodu, w celu kradzieży opon.

Zobacz ceny nowego modelu Volvo S80

Nowe Volvo S80 wyposażono w laminowane boczne szyby, zmniejszające ryzyko kradzieży lub zniszczeń. Ulepszeniu uległy także zamki. Najbardziej zaawansowany jest typ BLL z funkcją antywłamaniową. W zamku tym cylinder obraca się przez 30 sekund po zamknięciu drzwi, dzięki czemu niepowołana osoba nie będzie w stanie go otworzyć. Gdyby jednak komuś udało się dostać do wnętrza samochodu, drzwi nie otworzą się od środka. System zamykający można jednak skonfigurować według własnych potrzeb. Menu samochodowe pozwoli wybrać czy po otwarciu zamków odblokują się wszystkie drzwi, czy tylko te po stronie kierowcy. Dodatkowo można zaprogramować system tak, żeby po uruchomieniu samochodu po określonym czasie zamykały się zamki wszystkich drzwi.

Za zwiększone poczucie bezpieczeństwa w Volvo trzeba będzie zapłacić około 3500 złotych.

Czytaj takze:

Volvo dla alergika (2006-06-23)

Druga generacja S80 (2006-01-31)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volvo S80 Wszystko o Volvo
Tematy w artykule: Volvo bezpieczenstwo PCC Volvo S80

Podobne wiadomości:

Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie

Korytarz życia - wysokie mandaty za...

Aktualności 2017-07-11

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Volvo XC40 - wyciekły pierwsze zdjęcia

Aktualności 2017-07-26

Komentuj:

~maniak 2006-08-03

Fajny gadżet, teraz tylko czekać na to aż pojawi się seryjnie w wiekszosci samochodow. Dobre czasy dla zlodziejow sie koncza ;)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.