mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Bezpieczne i komfortowe RunOnFlat

Bezpieczne i komfortowe RunOnFlat

Komfort jazdy, o którym z uznaniem mówią wielbiciele BMW i bezpieczeństwo, które chwalą zawodowi kierowcy testowi –to największe zalety opon koncernu Goodyear wykonanych w nowoczesnej technologii RunOnFlat.

Nie tylko pozwalają one na kontynuowanie podróży po przebiciu opony bez konieczności zmieniania koła, ale też zapewniają wygodną i płynną jazdę nawet gdy w oponie nie ma już wcale powietrza.

Pierwsze opony runflat Goodyear wprowadził na rynek już w 1992 roku stając się pionierem światowego rynku opon tego typu. Opona runflat Goodyeara była pierwszą, która osiągnęła jakość umożliwiającą jej komercyjne zastosowanie. Ściany tych opon skonstruowano z nowoczesnego, bardzo wytrzymałego kauczuku, który wytrzymuje ciężar samochodu nawet wtedy, gdy w oponie nie ma już wcale powietrza. Obecny produkt koncernu Goodyear, opony RunOnFlat, umożliwiają przejechanie z przebitą oponą ok. 80 kilometrów z prędkością 80km/h. Najważniejszą nowością jest jednak dodatkowy komfort związany z korzystaniem z tych opon. Dzięki nowej technologii samochód z przebitą oponą RunOnFlat trzyma się drogi lepiej niż auto z oponami pierwszej generacji i gwarantuje pasażerom większy komfort jazdy.

"BMW na oponach RunOnFlat Goodyear prowadzi się łatwo nawet, gdy przebita jest przednia opona. W ogóle nie odczuwa się wybojów i dziur. Wprawdzie w ostrych zakrętach wzmaga się nieco poziom hałasu, ale samochód pozostaje stabilny" – napisał w prestiżowym BMW Car Magazine Chris Knapman, ekspert do spraw nowych technologii w motoryzacji, który testował te opony.
 
Opony RunOnFlat przetestowała też w Wlk. Brytanii grupa zawodowych kierowców wyspecjalizowanych w prowadzeniu samochodów w sytuacjach zagrożenia takich jak np. atak terrorystów. Testy te udowodniły, że opony RunOnFlat znacznie podnoszą bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów samochodu nie tylko podczas normalnej eksploatacji, ale także w sytuacjach ekstremalnych.

Goodyear nie tylko stworzył pionierskie rozwiązania runflat, ale także dostarczył więcej opon tego typu niż jakikolwiek inny producent. Dziś firma jest największym dostawcą ogumienia wykorzystującego tę technologię w Europie. Opony tego typu wybrali producenci tak prestiżowych marek jak BMW, Ferrari, Rolls-Royce, Corvette, Maserati czy Mercedes Benz.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando