mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Blaupunkt z USB

Blaupunkt z USB

Współczesne technologie pozwalają na korzystanie z danych komputerowych w sposób praktycznie nieograniczony. Dzięki nowym rozwiązaniom można w każdej chwili mieć dostęp np. do ważnych danych, bądź też ulubionych plików MP3 w samochodowym radioodtwarzaczu.

Blaupunkt z USB

Blaupunkt zamierza wprowadzić na rynek dwa nowe radioodtwarzacze, w których dużą rolę odgrywa technologia, która od lat znana jest w komputerach. Zaimplementowane złącze USB oraz specjalny kabel, w które wyposażono modele Memphis MP66 oraz Casablanca MP56, pozwalają na korzystanie z pamięci masowej oraz przenośnych dysków twardych. Dodatkowo nowe modele oferują odczytywanie plików muzycznych z kart pamięci SD, a wejścia AUX-/In pozwalają na zainstalowanie zewnętrznych źródeł dźwięku takich jak odtwarzacze MP3 lub iPody.

Urządzenia te wyposażono w wyświetlacze TFT, które umożliwiają wyświetlanie informacji takich jak listy odtwarzanych plików MP3, bądź też specjalnie zaprogramowanych powitań oraz pożegnań. Funkcja Picture-Upload pozwala na zaprojektowanie własnego wyglądu wyświetlacza, a następnie wgranie go do pamięci radia dzięki dostępnym złączom. W modelu Casablanca MP56 zastosowano bardzo dobry wyświetlacz RGB VarioColour z funkcją ColourScan, która pozwala na dopasowanie kolorystyki wyświetlacza do podświetlenia deski rozdzielczej.

To nie wszystkie opcje jakie mogą zaoferować odtwarzacze. Użytkownicy, którzy zainteresowani są przede wszystkim jakością dźwięku na pewno się nie zawiodą. Sześciopasmowy korektor, który można skonfigurować samodzielnie lub wykorzystać predefiniowane ustawienia doceni wielu z klientów. Korektor pozwala także na automatyczne dostosowanie brzmienia muzyki do warunków akustycznych, które panują we wnętrzu samochodu oraz względem aktualnej konfiguracji głośników. Jako opcja dostępny jest w radiu bezprzewodowy interfejs Bluetooth, który pozwala na podłączenie telefonu komórkowego. W radioodtwarzaczach dostępne są także wejścia audio dla systemów nawigacyjnych oraz wyjścia TMC-Out, dające możliwość podłączenia zewnętrznego systemu dynamicznej nawigacji.

Oba radioodtwarzacze pozwalają na odczyt płyt CD/CD-RW w formacie MP3 oraz WMA. Wyposażono je także w cyfrowy tuner radiowy DigiCeiver, który pozwala na bardzo dobry odbiór stacji radiowych. Ponadto dostępne jest czterokanałowe wyjście na wzmacniacz, końcówki o mocy max 4x50W. Na potrzeby głośnika niskotonowego zamontowano w pełni regulowane, osobne wyjście wraz z regulatorem..

Cena modelu Memphis MP66 wynosić będzie 1.699 złotych, natomiast Casablanca MP56 kosztować będzie 1.299 złotych.

Czytaj także:

700 Watt dla Astona Martina (2006-05-31)

Bang and Olufsen najlepszy! (2006-06-26)

Komentuj:

~car audio 2006-08-14

super radyjko.. tylko czemu takie drogie??

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.