mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Bridgestone w Genewie

Bridgestone w Genewie

Targi motoryzacyjne w Genewie są miejscem nie tylko prezentacji najnowszych modeli samochodów. Swoje nowości przedstawiają także m.in. producenci opon, w tym m.in. Bridgestone.

Bridgestone w Genewie
Tematem przewodnim na stoisku tego japońskiego producenta opon będzie prezentacja opon Ecopia  - rodziny przyjaznych środowisku opon Bridgestone, która teraz obejmuje wszystkie typy i wszystkie rozmiary opon.

Głównymi tematami wystawy na stoisku Bridgestone są bezpieczeństwo i ochrona środowiska. W świetle jupiterów znalazła się rodzina opon Ecopia (których nazwa powstała z połączenia słów Ekologia i Utopia), wśród których znajdują się opony Turanza ER300 Ecopia, Potenza RE050 Ecopia, B250 Ecopia oraz Ecopia EP150.

Ecopia to nowa gama ekonomizujących zużycie paliwa opon Bridgestone, która przeznaczona jest na rynek europejski. Opony z tej serii łączą w sobie wysoki poziom bezpieczeństwa, ograniczenie oporów toczenia, zmniejszenie zużycia paliwa i obniżenie poziomu emisji związków węgla.  

Jedną z nowych technologii, jakie wykorzystano w budowie tych opon jest opracowany przez Bridgestone nowy materiał o nazwie NanoPro-Tech, który obniża opory toczenia i który w połączeniu z wzorem bieżnika z dużymi blokami i cienkim żebrem zapewnia doskonałe osiągi opony na mokrych nawierzchniach.

>>Zobacz więcej o wystawie Genewa 2010<<

Ta nowatorska technologia firmy Bridgestone wykorzystywana jest obecnie w oponach dla samochodów sportowych i w oponach dla samochodów powszechnego użytku. Dzięki temu zalety ekologiczne opon Ecopia są teraz dostępne dla samochodów wszystkich typów i o każdej wielkości. Potwierdzeniem dużego zakresu zastosowań opon z tej rodziny jest obecność na stoisku dwóch samochodów: samochodu miejskiego (Smart ForTwo) i luksusowej limuzyny (Mercedes S-Class Hybrid), które na wyposażone będą w zwiększające oszczędność paliwa opony Bridgestone z rodziny Ecopia, odpowiednio w opony B250 Ecopia oraz opony Potenza RE050 Ecopia.
Tematy w artykule: opony targi Genewa opony Bridgestone

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Premiery 2017-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.