mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Cee'd z systemem Start-Stop

Cee'd z systemem Start-Stop

Koreański kompakt, który narobił nieco zamieszania w Europie będzie niebawem seryjnie wyposażony w technologię Start-Stop. System pozwala obniżyć zużycie paliwa, a także emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

 

Cee'd z systemem Start-Stop

Nowa wersja cee`da będzie produkowana już od początku przyszłego roku. Firma Bosch dostarczy wszystkie elementy do niezbędnego działania systemu. Będą to rozruszniki, sterowniki silnika, a także czujniki położenia wału korbowego.

Technologia Start-Stop pozwala obniżyć w niedrogi sposób zużycie paliwa oraz emisję dwutlenku węgla. W samochodzie, który np. zatrzymuje się na czerwonym świetle, system wyłącza silnik. W momencie kiedy kierowca będzie chciał ruszyć i wciśnie pedał sprzęgła, silnik zostanie błyskawicznie uruchomiony. Przy poruszaniu się po mieście oszczędności mogą sięgać nawet 15 procent.

Podczas projektowania systemu inżynierowie zwiększyli liczbę możliwych rozruchów, wydłużając żywotność w porównaniu do konwencjonalnych rozruszników. Mocniejszy silnik oraz ulepszona mechanika urządzenia mają zapewniać niezawodny start silnika. Pomimo zmian wszystkie elementy zachowały swą kompaktową konstrukcję, dzięki czemu można je łatwo zintegrować w pojeździe. Koncern KIA jest odpowiedzialny za dostarczenie czujników położenia wału korbowego, informujące system o dokładnej pozycji wału.

Nowe rozwiązanie Boscha zostało przystosowane do rozruchu zimnego silnika Diesla. Systemy Start-Stop są oferowane od 2007 roku. Do połowy tego roku znalazły się pod maską poł miliona samochodów marki BMW oraz MINI. Według szacunków do 2012 roku co drugie nowe auto będzie wyposażone w tą technologię.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Kia cee'd
Kia cee'd
Cena podstawowa już od: 56 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia cee'd Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia Kia cee'd

Podobne wiadomości:

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Kia Lotos Race 2017 - niebawem start

Aktualności 2017-02-02

Kia Picanto X-Line już dostępna

Kia Picanto X-Line już dostępna

Aktualności 2018-02-01

Komentuj:

~zbych 2009-08-14

Fakt. Bardzo to praktyczna opcja w tym aucie.Polecam.

~lila 2009-07-23

Ja kupiłam. Działa tak jak powinien.

~Z 2009-01-21

Ktoś to w ogóle kupuje ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.