mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Centrum klimatyczne w Wolfsburgu

Centrum klimatyczne w Wolfsburgu

Kilka dni temu, Dr Wolfgang Bernhard, prezes marki Volkswagen dokonał otwarcia nowoczesnego centrum klimatycznego w Wolfsburgu, gdzie będą poddawane testom nowe samochody tej marki. Nowoczesne laboratorium mieści się na powierzchni 5.400 metrów kwadratowych.

Centrum klimatyczne w Wolfsburgu

Prezes marki Volkswagen poinformował podczas uroczystości o tym, że nowe centrum klimatyczne pozwoli na sukcesywne skracanie okresu rozwojowego dla wielu modeli, gdyż będzie można teraz przeprowadzać dużo większą rozpiętość testów niż dotychczas. Dodał on także, że inżynierowie będą mogli teraz analizować, a następnie optymalizować rozwój nowych samochodów we wcześniejszych fazach. Ma to pomóc na oszczędzaniu czasu i pieniędzy koncernu, a także, co jest ważne, zwiększeniu jakości produkowanych aut.

Całkowity koszt budowy nowego centrum wyniósł ponad 30 milionów euro. W wielkim budynku można przeprowadzać kompleksowe testy w różnych warunkach klimatycznych, w zakresie temperatur od -40 do +150 stopni Celsjusza. Ponadto możliwa będzie symulacja bezpośredniego działania promieni słonecznych, wilgotności sięgającej 95 procent, ciśnienia jakie występuje na wysokości 3 tysięcy metrów n.p.m., a także silnych podmuchów wiatru. W siedmiu specjalnych komorach testowych umieszczono również hamownie pozwalające na sprawdzenie działania silników w ekstremalnych warunkach. Dodatkowo, w centrum znajdować się będzie 13 specjalnych 'szafek' klimatycznych pozwalających na testowanie części samochodowych. Rygorystycznym badaniom będą tam poddawane takie elementy jak wtryskiwacze, wycieraczki, zamki drzwi.

Ta inwestycja pozwoli z pewnością na zmniejszenie wielu czynników pochłaniających największe zasoby w procesie produkcji nowych samochodów. W przyszłości nowatorskie projekty już w początkowych fazach rozwoju będą poddawane takim testom.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Centrum klimatyczne

Podobne wiadomości:

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.