mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Ceramiczne hamulce dla każdego

Ceramiczne hamulce dla każdego

Jeden z najbardziej znanych producentów hamulców, firma Brembo zamierza produkować ceramiczne tarcze, które będą dostępne także dla właścicieli zwykłych samochodów osobowych.

Ceramiczne hamulce dla każdego

Aby wdrożyć ten cel firma Brembo nawiązała współpracę z koncernem SGL Group, który zajmuje się produkcją materiałów węglowych oraz grafitowych. Nowo utworzona jednostka nazywa się Brembo SGL Carbon Ceramic Brakes i jej główna siedziba mieści się w Mediolanie.

Ceramiczne hamulce były jak dotąd dodatkiem zarezerwowanym dla supersportowych samochodów. Koszt takiej opcji równał się z ceną co najmniej samochodu klasy kompakt. Atutem węglowo-ceramicznych tarcz hamulcowych jest duża odporność na przegrzewanie oraz fading. Tarcze wykonane z ceramiki są też lżejsze i mają dłuższą żywotność od tradycyjnych.

Plusem wynikającym ze spopularyzowania hamulców ceramicznych byłoby na pewno zwiększenie bezpieczeństwa na drogach. Póki co firma nie ogłosiła żadnych konkretnych dat realizacji projektu, ale można się spodziewać, że za kilka lat ten element w samochodach będzie powoli wchodzić do wyposażenia standardowego.

Tematy w artykule: Brembo

Podobne wiadomości:

Nowe centrum Produkcyjne Brembo w Dąbrowie Górniczej

Nowe centrum Produkcyjne Brembo w Dąbrowie...

Aktualności 2011-10-18

Wkrótce otwarcie inwestycji Brembo

Wkrótce otwarcie inwestycji Brembo

Aktualności 2011-10-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic