mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Chcesz sprzedać auto?

Chcesz sprzedać auto?

To najpierw doprowadź je do przyzwoitego stanu. Nie ma nic gorszego, jak znaleźć wymarzony samochód z ogłoszenia, a potem przejechać się do miejsca zakupu i stwierdzić, że samochód wcale nie jest taką "igiełką", jak przez telefon zapewniał jego właściciel.

Chcesz sprzedać auto?
Dlatego w momencie, kiedy podejmiemy decyzję o sprzedaży samochodu i naprawdę zależy nam na tym, by sprzedać go dość szybko, będziemy musieli trochę w niego zainwestować. No, chyba że wartość samochodu jest już tak niska, że nawet wykupienie najdroższego karnetu na BP znacząco podnosi jego wartość, wtedy możemy sobie odpuścić ten temat.

Pierwsza i najtańsza sprawa to kosmetyka wizualna. Potrzeba będzie na to z pewnością kilku godzin, kilku wiader z wodą i szamponu samochodowego. Dokładnie myjemy nadwozie i wszystkie jego zakamarki. Warto przy tej okazji sprawdzić stan powierzchni lakierniczej i zrobić tzw. zaprawki, jeżeli przyjdzie taka konieczność. Świeże uszkodzenia lakieru skutkować będą pojawieniem się korozji, a to tylko może zniechęcić potencjalnego kupującego. Przy okazji generalnych porządków w samochodzie warto uprzątnąć wszystkie niepotrzebne rzeczy, dokładnie odkurzyć wnętrze, a gdy za oknem jest słoneczna pogoda także przeprać tapicerkę. Nie zaszkodzi jak całą deskę rozdzielczą przetrzemy mikrofibrą.

Jeżeli mamy zaprzyjaźnionego lakiernika albo dysponujemy odpowiednim sprzętem, warto lekko odświeżyć lakier przy pomocy polerki i lekkiej pasty ściernej typu "tempo". Wypłowiałe plastiki warto odświeżyć specjalnym żelem ożywiającym. Warto w tym celu sprawdzić ofertę różnych sklepów internetowych zajmujących się auto-detailingiem. Popularne czernidła dostępne na stacji benzynowej nie spełniają swojej roli. Odświeżamy nie tylko elementy plastikowe nadwozia, ale także uszczelki. Po takiej operacji możemy jeszcze nałożyć wosk na karoserię i nasz samochód jest młodszy o kilka lat.

Jeżeli mamy ochotę w ogłoszeniu napisać, że samochód jest gotowy do jazdy "bez wkładu finansowego", to warto dopilnować, by tak naprawdę było. W innym przypadku jest to zwykłe oszustwo. Na początku inwestujemy w nowy olej oraz filtry. Druga sprawa to układ hamulcowy. Sprawdzamy stan klocków hamulcowych i tarcz, żeby podczas jazdy zapoznawczej nie było wpadek. Warto dobrze przyjrzeć się nadwoziu, czy gdzieś coś nie kapie, wycieka lub poci się. Takie podejrzane miejsca od razu zmniejszą szanse na szybką sprzedaż samochodu. Jeżeli znajdziemy takie miejsce, to warto, by mechanik wymienił odpowiednie elementy i usunął przyczynę.

To samo tyczy się wężyków, uszczelek czy innych elementów kosztujących "kilkanaście złotych, ale nie było czasu by to wymienić".

Na sam koniec warto pozbierać wszystkie rachunki z napraw wraz z obecnymi. W dzisiejszych czasach nikt nie uwierzy już w zapewnienia typu, że przed sprzedażą zainwestowaliśmy "x tysięcy złotych". Tak przygotowany samochód do sprzedaży z pewnością będzie dużo atrakcyjniejszy, a my nie będziemy musieli obchodzić się z rozgniewanym klientem, który przyjechał czasami nawet kilkaset kilometrów, by obejrzeć kawałek złomu.

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Branża w dół

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

albatros13 2017-09-29

Jeenyy same reklamy... Rzeczoznawca jest drogi, ale jak ktoś się nie zna na motoryzacji to on jest dobrą opcją. Niemniej szary kowalski może nauczyć się sprawdzać auto, wystarczy poszperać w internecie na temat konkretnego modelu auta i silnika, a tam będzie napisane, na co uważać :)

~Piteros 2017-09-05

no przed sprzedażą to wosk jest koniecznością :) przecież wiadomo że kupuje się oczami. Ja zawsze praktykuje woskowanie http://k2.com.pl/produkty/k2-spectrum?utm_source=b2cms&utm_medium=ko i efekt jest spektakularny ;)

~kaska1223 2015-12-11

hej, ja sprzedałam auto na pośrednictwem portalu http://odkupuj.pl/

~CzyszczenieAuta.pl 2014-12-17

Dla wszystkich którzy nie mają czasu na przygotowanie samochodu do sprzedaży przygotowaliśmy specjalną usługę http://www.czyszczenieauta.pl/przygotowanie-samochodu-do-sprzedazy Serdecznie zapraszamy.

marko1 2012-07-19

A jak już kupujemy to proponuje zatrudnić rzeczoznawcę samochodowego troszeczkę to kosztuje, ale wart.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Nowe Volvo S60 zadebiutowało
Kilka tygodni temu zadebiutowało nowe Volvo V60, a teraz przyszedł czas na wersję sedan. Model klasy średniej powalczy z takimi konkurentami jak Audi A4, Mercedes Klasy C czy BMW Serii 3.

Zalando Zalando