mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Chevrolet Camaro - nowe fakty

Chevrolet Camaro - nowe fakty

Amerykański producent odsłonił pierwsze karty i zdradził kilka faktów technicznych. Te oczywiście dotyczą  gorącej premiery, która jest szykowana na maj - szósta generacja Chevroleta Camaro.

Chevrolet Camaro - nowe fakty
Amerykanie swój nowy model zbudowali w oparciu o platformę Alpha. Chevrolet chwali się nową konstrukcją, ale zaznacza, iż to nie jedyny element potęgi nowego Camaro. W aucie zastosowano, jeśli wierzyć Amerykanom aż 70% nowych części. Camaro dostał całkowicie nowe przednie i tylne zawieszenie oraz nowe elementy w układzie przeniesienia napędu. Zmieniły się również wymiary auta, jak i na nowo zaprojektowany został kokpit Camaro.

Przednia część auta Camaro jest dłuższa i szersza niż poprzednio. Z kolei aż 20% podzespołów w silniku V8 6,2-litra dopasowano pod obniżenie masy. Inżynierowi dla Camaro zaprojektowali nowy kolektor wydechowy z orurowaniem w kształcie "podwójnej litery Y".Szósta generacja Chevroleta Camaro będzie miała swoją premierę na specjalnie przygotowanej imprezie w Detroit. Premiera jest szykowana na 16 maja.


Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.