mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Chevrolet Camaro - nowe fakty

Chevrolet Camaro - nowe fakty

Amerykański producent odsłonił pierwsze karty i zdradził kilka faktów technicznych. Te oczywiście dotyczą  gorącej premiery, która jest szykowana na maj - szósta generacja Chevroleta Camaro.

Chevrolet Camaro - nowe fakty
Amerykanie swój nowy model zbudowali w oparciu o platformę Alpha. Chevrolet chwali się nową konstrukcją, ale zaznacza, iż to nie jedyny element potęgi nowego Camaro. W aucie zastosowano, jeśli wierzyć Amerykanom aż 70% nowych części. Camaro dostał całkowicie nowe przednie i tylne zawieszenie oraz nowe elementy w układzie przeniesienia napędu. Zmieniły się również wymiary auta, jak i na nowo zaprojektowany został kokpit Camaro.

Przednia część auta Camaro jest dłuższa i szersza niż poprzednio. Z kolei aż 20% podzespołów w silniku V8 6,2-litra dopasowano pod obniżenie masy. Inżynierowi dla Camaro zaprojektowali nowy kolektor wydechowy z orurowaniem w kształcie "podwójnej litery Y".Szósta generacja Chevroleta Camaro będzie miała swoją premierę na specjalnie przygotowanej imprezie w Detroit. Premiera jest szykowana na 16 maja.


Podobne wiadomości:

Porównanie używanych: Opel Astra vs Chevrolet...

auto motor i sport 2015-05-10

Chevrolet Cruze jako nowy był tańszy od Astry nawet o 12 tys. zł. Na rynku używanych różnica jest dużo mniejsza. Czy warto dopłacać do „niemca”, skoro Chevy ma wiele takich samych rozwiązań?

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.