mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Chevrolet Camaro z nową automatyczną skrzynią

Chevrolet Camaro z nową automatyczną skrzynią

Chevrolet przedstawia najnowsze Camaro ZL1, które zostanie wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, która umożliwia ręczną zmianę biegów za pomocą łopatek przy kierownicy. Czas zmiany przełożeń dzięki nowej skrzyni spadnie nawet do 60%.

Chevrolet Camaro z nową automatyczną skrzynią
System zmiany biegów za pomocą łopatek nazwany TapShift w nowym Camaro został zmodyfikowaniu dzięki nowemu oprogramowaniu, które teraz sprawia , że czas reakcji przy zmianie ręcznej został skrócony o 60%. „Im szybciej możesz zmienić bieg na następny, tym lepiej, a więc Camaro ZL1 z automatyczną przekładnią i zmianą biegów łopatkami będzie bardziej ekscytujący i zadowoli kierowców o dowolnym poziomie umiejętności”, powiedział Eric Fedewa, dyrektor Global Powertrain Forecasting z instytutu IHS Automotive.  

Nowe Camaro z automatyczną przekładnią od 0 do 100 km/h przyspiesza w czasie poniżej 4 sekund. Czasy redukcji zmiany biegów w górę 1-2, 2-3, 3-4 i 4-5 zostały zmniejszone o 200-300 milisekund. Wszystko odbywa się dzięki podwyższeniu ciśnienia w sprzęgle, które odpowiedzialne jest za załączenie nowego biegu. Dzięki nowej skrzyni i silnikowi turbodoładowanemu o pojemności 6.2-litra (moc 580 KM i moment 754 Nm) tegoroczny model Camaro ZL1 będzie najmocniejszym w historii. W sprzedaży auto na rynku USA pojawi się wiosną tego roku, na naszym rynku w późniejszym okresie.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

BMW pracuje nad nową skrzynią

BMW pracuje nad nową skrzynią

Technika 2015-10-27

Komentuj:

~;P 2012-03-02

"Czasy redukcji zmiany biegów w górę 1-2, 2-3, 3-4 i 4-5 zostały zmniejszone o 200-300 milisekund." No po prostu zajebisty automat jeśli wcześniej zmieniał tak długo przełożenia:P

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.