mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Chevrolet Camaro z nową automatyczną skrzynią

Chevrolet Camaro z nową automatyczną skrzynią

Chevrolet przedstawia najnowsze Camaro ZL1, które zostanie wyposażone w automatyczną skrzynię biegów, która umożliwia ręczną zmianę biegów za pomocą łopatek przy kierownicy. Czas zmiany przełożeń dzięki nowej skrzyni spadnie nawet do 60%.

Chevrolet Camaro z nową automatyczną skrzynią
System zmiany biegów za pomocą łopatek nazwany TapShift w nowym Camaro został zmodyfikowaniu dzięki nowemu oprogramowaniu, które teraz sprawia , że czas reakcji przy zmianie ręcznej został skrócony o 60%. „Im szybciej możesz zmienić bieg na następny, tym lepiej, a więc Camaro ZL1 z automatyczną przekładnią i zmianą biegów łopatkami będzie bardziej ekscytujący i zadowoli kierowców o dowolnym poziomie umiejętności”, powiedział Eric Fedewa, dyrektor Global Powertrain Forecasting z instytutu IHS Automotive.  

Nowe Camaro z automatyczną przekładnią od 0 do 100 km/h przyspiesza w czasie poniżej 4 sekund. Czasy redukcji zmiany biegów w górę 1-2, 2-3, 3-4 i 4-5 zostały zmniejszone o 200-300 milisekund. Wszystko odbywa się dzięki podwyższeniu ciśnienia w sprzęgle, które odpowiedzialne jest za załączenie nowego biegu. Dzięki nowej skrzyni i silnikowi turbodoładowanemu o pojemności 6.2-litra (moc 580 KM i moment 754 Nm) tegoroczny model Camaro ZL1 będzie najmocniejszym w historii. W sprzedaży auto na rynku USA pojawi się wiosną tego roku, na naszym rynku w późniejszym okresie.

Podobne wiadomości:

BMW M5 i M6 - nie dla manualnej skrzyni

BMW M5 i M6 - nie dla manualnej skrzyni

Samochody luksusowe 2016-04-06

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

~;P 2012-03-02

"Czasy redukcji zmiany biegów w górę 1-2, 2-3, 3-4 i 4-5 zostały zmniejszone o 200-300 milisekund." No po prostu zajebisty automat jeśli wcześniej zmieniał tak długo przełożenia:P

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Prawo jazdy - szykują się kolejne zmiany?
Szykują się spore zmiany w kursach na prawo jazdy. Nowe przepisy przewidują, że kierowca musiałby zdawać egzamin co rok. Takie zmiany na pewno wywołają duży sprzeciw opinii publicznej.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech