mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Chevrolet Corvette z fotelami najwyższej jakości

Chevrolet Corvette z fotelami najwyższej jakości

Chevrolet stara się na każdym kroku podkreślać jak bardzo wyjątkowa jest nowa generacja Corvette'y. Teraz amerykanie chwalą się jakością foteli.

Chevrolet Corvette z fotelami najwyższej jakości
„Ulepszenie foteli było dla nas jednym z kluczowych elementów modernizacji wnętrza modelu Corvette. Od początku wiedzieliśmy, że oferta nie może się ograniczać do jednego rodzaju siedzeń. Część użytkowników dojeżdża Corvette do pracy, inni lubią ruszyć w dalszą trasę, są też tacy, dla których liczy się dynamiczna jazda i sportowe zmagania. Dzięki rozbudowanej ofercie foteli nabywca może wybrać rozwiązanie najlepiej odpowiadające jego potrzebom i indywidualnemu stylowi jazdy”, zdradza Tadge Juechter, główny inżynier ds. modelu Corvette.

Ostatnia generacja , która oferowała możliwość wyboru foteli produkowana była w latach 1984-1996. Mowa oczywiście o czwartej generacji Corvette. Obecna generacja od grudnia tego roku będzie dostępna z nowymi fotelami Competition Sport.

Inżynierowie Chevroleta podczas dopracowywania konstrukcji nowych foteli korzystali z technologii dynamicznego, cyfrowego mapowania nacisku ciała na fotel, skanując plecy oraz dolne partie ciała kierowców testowych podczas dynamicznej jazdy na torze wyścigowym. Owo cyfrowe mapowanie nacisku sprawia, że wykonywany jest obraz ilustrujący nacisk pleców oraz dolnych partii ciała kierowcy na fotel. W ten sposób powstaje mapa składająca się z ponad 4.6 tysiąca punktów. Dane trafiają do komputera, a ten przetwarza je na graficzne obraz.

Sportowe fotele zostały  przystosowane tak, aby w czasie manewrów z dużą prędkością podparcie było jak najbardziej komfortowe.  Podczas testów podpórki fotela były modyfikowane przy pomocy taśmy i pianki aż do uzyskania kształtu, który idealnie sprawdzał się na torze.

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i na aukcji

Rządowy Chevrolet z czasów PRL odnaleziony i...

Aktualności 2015-07-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.