mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Chevrolety poinformują o nadchodzącej awarii

Chevrolety poinformują o nadchodzącej awarii

Kontrolka check engine na zestawie wskaźników to przeżytek. Niebawem samochody poinformują kierowcę o awarii zanim ona nastąpi.

Chevrolety poinformują o nadchodzącej awarii
Już w 2016 roku kilka amerykańskich modeli Chevroleta (m.in. Corvette) zostanie wyposażonych w odpowiedni system, analizujący za pomocą pokładowych czujników kondycję poszczególnych podzespołów auta. Na pierwszy ogień idą akumulator, rozrusznik i pompa paliwa. Z czasem system rozszerzy swoje kompetencje i będzie służył kierowcom badając więcej komponentów.

Analiza danych z czujników jest możliwa dzięki automatycznemu przesyłowi do serwerów podległej General Motors korporacji OnStar. Jeśli algorytmy obliczeniowe na podstawie pobranych informacji stwierdzą np. rychły koniec rozrusznika, kierowca dowie się o tym zanim auto zaskoczy go odmawiając posłuszeństwa i w porę odstawi Chevroleta do serwisu. Tak działający system jest również skarbnicą wiedzy dla General Motors, które na bieżąco będzie mogło analizować kondycję swoich produktów i odpowiednio reagować w przypadku problemów konstrukcyjnych.

Podobne wiadomości:

Master-Test: SUV-y

auto motor i sport 2014-12-18

W międzynarodowym master-teście zmierzy się 11 SUV-ów: Chevrolet Captiva, Ford Kuga, Honda CR-V, Land Rover Freelander, Mitsubishi Outlander, Nissan X-Trail, Opel Antara, Peugeot 4007, Renault Koleos, Toyota RAV4 i Volkswagen Tiguan.

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz na zakupy

Chevrolet Corvette Shooting Brake - w sam raz...

Aktualności 2016-04-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando