mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Chevrolety poinformują o nadchodzącej awarii

Chevrolety poinformują o nadchodzącej awarii

Kontrolka check engine na zestawie wskaźników to przeżytek. Niebawem samochody poinformują kierowcę o awarii zanim ona nastąpi.

Chevrolety poinformują o nadchodzącej awarii
Już w 2016 roku kilka amerykańskich modeli Chevroleta (m.in. Corvette) zostanie wyposażonych w odpowiedni system, analizujący za pomocą pokładowych czujników kondycję poszczególnych podzespołów auta. Na pierwszy ogień idą akumulator, rozrusznik i pompa paliwa. Z czasem system rozszerzy swoje kompetencje i będzie służył kierowcom badając więcej komponentów.

Analiza danych z czujników jest możliwa dzięki automatycznemu przesyłowi do serwerów podległej General Motors korporacji OnStar. Jeśli algorytmy obliczeniowe na podstawie pobranych informacji stwierdzą np. rychły koniec rozrusznika, kierowca dowie się o tym zanim auto zaskoczy go odmawiając posłuszeństwa i w porę odstawi Chevroleta do serwisu. Tak działający system jest również skarbnicą wiedzy dla General Motors, które na bieżąco będzie mogło analizować kondycję swoich produktów i odpowiednio reagować w przypadku problemów konstrukcyjnych.

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.