mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Chevrolety z funkcją Siri

Chevrolety z funkcją Siri

Chevrolet będzie jednym z pierwszych producentów samochodów, który będzie umożliwiał użytkownikom iPhone'ów integrację z funkcją Siri Eyes Free.

Chevrolety z funkcją Siri
Od marca tego roku modele Aveo i Cruze z technologią Chevrolet MyLink zostaną wyposażone w funkcję Siri, czyli inteligentnego asystenta, który wykonuje polecenia głosowe wydane przez użytkownika. Funkcja ta pojawi się następnie w debiutującym na rynku wiosną modelu Trax.

Użytkownicy korzystający z kompatybilnego iPhone’a z systemem operacyjnym iOS6 mogą zlecić funkcji Siri wykonanie wielu różnych zadań. W tym czasie kierowca może bezpiecznie skupić się na obserwacji drogi i nie musi odrywać rąk od kierownicy.

W celu maksymalnego ograniczenia czynników rozpraszających uwagę kierującego, Siri za pośrednictwem trybu Eyes Free umożliwia interakcję użytkownika z jego iPhonem wyłącznie za pośrednictwem komend głosowych i bez podświetlania ekranu urządzenia.

Użytkownik musi jedynie połączyć swój telefon z MyLinkiem za pośrednictwem technologii Bluetooth oraz skorzystać z przycisku zlokalizowanego na kole kierownicy w celu rozpoczęcia i zakończenia sesji z Siri w trybie Eyes Free.

W modelach Aveo i Cruze można wykorzystywać funkcję Siri w trybie Eyes Free w następujący sposób:
- dzwonić do osób z listy kontaktów zapisanej w telefonie, wykorzystując funkcję połączenia aktywowanego głosowo
- odtwarzać utwory muzyczne z biblioteki iTunes, a także automatycznie przełączać źródło muzyki z radia AM/FM na iPod
- odsłuchiwać, tworzyć i wysyłać wiadomości typu iMessage lub wiadomości tekstowe na jakikolwiek numer telefonu lub do osoby zapisanej na liście kontaktów
- dodawać wpisy w kalendarzu               
- ograniczać czynniki wpływające na rozproszenie uwagi kierującego poprzez niepodświetlanie wyświetlacza telefonu nawet wówczas, gdy Siri odpowiada na proste pytania.

Osoby, które już kupiły modele Aveo i Cruze z radiem Chevrolet MyLink mogą w najbliższych miesiącach zaktualizować swoje systemy multimedialne, aby współpracowały z funkcją Siri.

Podobne wiadomości:

Chevrolet Trax: w cenie Golfa

auto motor i sport 0000-00-00

Premiera Chevroleta z Genewy zmierza do polskich salonów, pierwsze egzemplarze trafią do klientów w czerwcu. A jak się cenią?

Chevrolet Aveo, Peugeot 301, Skoda Rapid:...

auto motor i sport 0000-00-00

Nie da się nie czuć do nich sympatii – za ich szczerość. Mają być jak największe za jak najmniej, możliwie oszczędne, maksymalnie praktyczne, bezstresowe na co dzień i bezbolesne w dłuższej trasie.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.