Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Citroen C4 z nową przekładnią

Citroen C4 z nową przekładnią

Citroen zaprezentował ostatnio nową wersję popularnego modelu C4, którego wyposażono w sześciostopniową przekładnię elektroniczną. Jest ona połączeniem skrzyni automatycznej z konwencjonalną skrzynią manualną.

Citroen C4 z nową przekładnią

Dzięki zautomatyzowanej zmianie biegów oraz kontroli sprzęgła, elektroniczna skrzynia pozwala na 6 procentową oszczędność jazdy w porównaniu z dotychczasowymi modelami. Średnie spalanie utrzymuje się na poziomie 4,5 l/100km przy emisji dwutlenku węgla na poziomie 120g/km. Nowy silnik 1,6HDi o mocy 110 koni mechanicznych będzie wyposażony w filtr DPFS redukujący wydalanie szkodliwych cząsteczek do minimalnych poziomów.

Nową skrzynię wyposażono w innowacyjne elektro-hydrualiczne elementy, które pozwalają na gładką i płynną zmianę biegów. System może rozpoznać i zaadaptować się do indywidualnego charakteru jazdy. System wspomagający start pod górkę pozwala na bezpieczny podjazd, dając kierowcy czas na to by pewnie ruszyć. Aktywuje się on zarówno na podjazdach jak i zjazdach o nachyleniu większym niż 3 procent, urządzenie wstrzymuje samochód przez dwie sekundy po tym jak hamulec zostaje puszczony.

Wbrew pozorom nowa skrzynia nie kosztuje majątek. Można ją dostać w cenach porównywalnych z modelami, które wyposażone są w konwencjonalne przekładnie. Ceny, w przeliczeniu na rynku brytyjskim mają zaczynać się już od 80 tysięcy złotych przy wersji 1,6HDi SX. 

Czytaj także:

PSA na małym plusie (2006-07-06)

Powiększone C2 (2006-07-04)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen C4
Citroen C4
Cena podstawowa już od: 49 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. suv-5dr. van-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen C4 Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Citroen C4

Podobne wiadomości:

Nowy Citroen C3 - mały Cactus

Nowy Citroen C3 - mały Cactus

Premiery 2016-06-30

Pickup od grupy PSA

Pickup od grupy PSA

Aktualności 2016-05-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli Bentley wśród systemów audio
Naim, czyli firma produkująca luksusowe nagłośnienie, wypuściła własnie na rynek głośnik sygnowany logo brytyjskiej marki samochodów. Co oferuje poza znaczniem Bentleya?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj