mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Citroen C4 z nową przekładnią

Citroen C4 z nową przekładnią

Citroen zaprezentował ostatnio nową wersję popularnego modelu C4, którego wyposażono w sześciostopniową przekładnię elektroniczną. Jest ona połączeniem skrzyni automatycznej z konwencjonalną skrzynią manualną.

Citroen C4 z nową przekładnią

Dzięki zautomatyzowanej zmianie biegów oraz kontroli sprzęgła, elektroniczna skrzynia pozwala na 6 procentową oszczędność jazdy w porównaniu z dotychczasowymi modelami. Średnie spalanie utrzymuje się na poziomie 4,5 l/100km przy emisji dwutlenku węgla na poziomie 120g/km. Nowy silnik 1,6HDi o mocy 110 koni mechanicznych będzie wyposażony w filtr DPFS redukujący wydalanie szkodliwych cząsteczek do minimalnych poziomów.

Nową skrzynię wyposażono w innowacyjne elektro-hydrualiczne elementy, które pozwalają na gładką i płynną zmianę biegów. System może rozpoznać i zaadaptować się do indywidualnego charakteru jazdy. System wspomagający start pod górkę pozwala na bezpieczny podjazd, dając kierowcy czas na to by pewnie ruszyć. Aktywuje się on zarówno na podjazdach jak i zjazdach o nachyleniu większym niż 3 procent, urządzenie wstrzymuje samochód przez dwie sekundy po tym jak hamulec zostaje puszczony.

Wbrew pozorom nowa skrzynia nie kosztuje majątek. Można ją dostać w cenach porównywalnych z modelami, które wyposażone są w konwencjonalne przekładnie. Ceny, w przeliczeniu na rynku brytyjskim mają zaczynać się już od 80 tysięcy złotych przy wersji 1,6HDi SX. 

Czytaj także:

PSA na małym plusie (2006-07-06)

Powiększone C2 (2006-07-04)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Citroen C4
Citroen C4
Cena podstawowa już od: 59 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen C4 Wszystko o Citroen
Tematy w artykule: Citroen Citroen C4

Podobne wiadomości:

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po face-liftingu

Citroen C4 Cactus - awangardowy crossover po...

Aktualności 2017-10-27

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego crossovera

Citroen C-Aircross Concept: zapowiedź nowego...

Premiery 2017-02-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.