mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Clarion i Nokia łączą siły

Clarion i Nokia łączą siły

Firma Clarion oraz Nokia Corporation, ogłosiły informację o współpracy przy tworzeniu technologii która umożliwi zupełnie nowe, bezproblemowe współdziałanie telefonów komórkowych oraz samochodowych systemów inforozrywki.

Dzięki zawartemu partnerstwu firma Clarion zamierza opracować interfejs dla smartfonów, proponowany jako standard branżowy przez firmę Nokia oraz stowarzyszenie Consumer Electronics for Automotive (CE4A). Clarion chce również stworzyć ofertę usług aplikacyjnych dla urządzeń samochodowych z wykorzystaniem usług aplikacyjnych sklepu Ovi Store firmy Nokia. Firma Clarion dąży także do szybszego rozwoju samochodowych systemów informacyjnych oraz zwiększenia komercyjnej dominacji swoich produktów zarówno na rynkach Europy i Ameryki Północnej, gdzie firma Nokia ma silną pozycję, jak i w Chinach oraz na innych rynkach wschodzących.

„Dzięki integracji technologii trybu terminalowego z samochodowymi systemami informacyjnymi, jak na przykład z nawigacjami samochodowymi firmy Clarion, będziemy mogli zaoferować szeroki wachlarz aplikacji i usług dostępnych na smartfony klientom, którzy korzystają z urządzeń samochodowych. Integracja urządzeń samochodowych ze smartfonami wpłynie na zwiększenie komfortu ich obsługi oraz doprowadzi do radykalnych zmian w samochodowych systemach informacyjnych” — powiedział Tatsuhiko Izumi, prezes firmy Clarion.

Dzięki zacieśnieniu współpracy z firmami Nokia oraz NAVTEQ (dostawcą map do systemów nawigacji samochodowej na rynkach zagranicznych) będzie można wykorzystać funkcje i usługi smartfonów w funkcjach samochodowych systemów informacyjnych oraz w usługach wspomagających. Przykładami takich usług są inteligentne systemy transportowe (ITS), zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS) oraz koordynacja nawigacji.
Tematy w artykule: nawigacja nokia Nokia Clarion

Podobne wiadomości:

Centrum rozrywki w samochodzie

Centrum rozrywki w samochodzie

Technika 2010-10-25

Nawigacja z multiediami

Nawigacja z multiediami

Technika 2011-04-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.