mojeauto.pl > motogazeta > Technika > ContiPressureCheck sprawdzi ciśnienie

ContiPressureCheck sprawdzi ciśnienie

Odpowiednie ciśnienie w oponach to sprawa kluczowa dla bezpieczeństwa. Firma Continental zaprezentowała w Hannoverze rozwiązanie o nazwie ATL dla systemu ContiPressureCheck.

ContiPressureCheck sprawdzi ciśnienie
Continental zaprezentował podczas Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA 2014 w Hanowerze nowe rozwiązanie. Dzięki funkcji ATL, ciągniki z naczepami potrafią bezprzewodowo wykryć każde koło naczepy wyposażone w czujniki systemu ContiPressureCheck™. Oznacza to, że system monitorowania ciśnienia w oponach naczepy dopasowuje się do systemu ciągnika, nawet w przypadku częstej wymiany naczep.

Okablowanie całego systemu z jest instalowane wyłącznie w ciągniku. Po zainstalowaniu czujników w oponach, nie są potrzebne żadne dalsze czynności instalacyjne w naczepie. Wykrycie nowo dołączonej naczepy i wyświetlenie pierwszych danych zajmuje systemowi zaledwie kilka minut. Cały proces odbywa się automatycznie podczas postoju.

W przypadku wykrycia nowej naczepy, system wysyła do kabiny dane o stanie opon, które wyświetlane są na ekranie, znajdującym się w kabinie.

Czujnik jest niewielki. Ma około dwóch centymetrów szerokości, a jego masa wynosi 26 gramów. System obejmuje czujniki do zbierania danych, procesor i nadajnik, które znajdują się w gumowym wsporniku przymocowanym do wewnętrznej strony bieżnika opony. Po wymianie opony, nadajnik zamontować w innym kole. Bateria wystarcza na około 6 lat lub 600 tys. km.

Po zamontowaniu, system ContiPressureCheck™ na bieżąco przesyła do kabiny aktualne dane dotyczące ciśnienia i temperatury każdej opony. Oznacza to, kierowca ma możliwość szybkiej reakcji, jeśli wartości okażą się niewłaściwe.

Podobne wiadomości:

IKEA testuje paliwo LNG

IKEA testuje paliwo LNG

Ciężarówki i Autobusy 2015-06-09

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek na A2

Polskie drogi 2015-06-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.