mojeauto.pl > motogazeta > Technika > ContiPressureCheck sprawdzi ciśnienie

ContiPressureCheck sprawdzi ciśnienie

Odpowiednie ciśnienie w oponach to sprawa kluczowa dla bezpieczeństwa. Firma Continental zaprezentowała w Hannoverze rozwiązanie o nazwie ATL dla systemu ContiPressureCheck.

ContiPressureCheck sprawdzi ciśnienie
Continental zaprezentował podczas Międzynarodowych Targów Pojazdów Użytkowych IAA 2014 w Hanowerze nowe rozwiązanie. Dzięki funkcji ATL, ciągniki z naczepami potrafią bezprzewodowo wykryć każde koło naczepy wyposażone w czujniki systemu ContiPressureCheck™. Oznacza to, że system monitorowania ciśnienia w oponach naczepy dopasowuje się do systemu ciągnika, nawet w przypadku częstej wymiany naczep.

Okablowanie całego systemu z jest instalowane wyłącznie w ciągniku. Po zainstalowaniu czujników w oponach, nie są potrzebne żadne dalsze czynności instalacyjne w naczepie. Wykrycie nowo dołączonej naczepy i wyświetlenie pierwszych danych zajmuje systemowi zaledwie kilka minut. Cały proces odbywa się automatycznie podczas postoju.

W przypadku wykrycia nowej naczepy, system wysyła do kabiny dane o stanie opon, które wyświetlane są na ekranie, znajdującym się w kabinie.

Czujnik jest niewielki. Ma około dwóch centymetrów szerokości, a jego masa wynosi 26 gramów. System obejmuje czujniki do zbierania danych, procesor i nadajnik, które znajdują się w gumowym wsporniku przymocowanym do wewnętrznej strony bieżnika opony. Po wymianie opony, nadajnik zamontować w innym kole. Bateria wystarcza na około 6 lat lub 600 tys. km.

Po zamontowaniu, system ContiPressureCheck™ na bieżąco przesyła do kabiny aktualne dane dotyczące ciśnienia i temperatury każdej opony. Oznacza to, kierowca ma możliwość szybkiej reakcji, jeśli wartości okażą się niewłaściwe.

Podobne wiadomości:

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza ecodrivingu

Inteligentny tempomat lepszy od mistrza...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-15

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Nowe Iveco Daily w wersji 4x4

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Borgward wraca na rynek europejski
Borgward wraca na rynek europejski
Już niebawem na polskim rynku motoryzacyjnym może się pojawić nowy gracz. Niemiecka marka Borgward po latach wraca do gry. Pierwszym modelem będzie duży SUV – BX7.