mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Cyfrowe radio samochodowe

Cyfrowe radio samochodowe

W październiku na rynku polskim pojawił się radioodtwarzacz samochodowy Woodstock DAB 53 do odbioru cyfrowego radia.

Cyfrowe radio samochodowe

Woodstock DAB 53 jest w pełni cyfrowym radioodbiornikiem samochodowym, który można zamontować w znormalizowanej wnęce wszystkich typów pojazdów. Radio jest przystosowane do cyfrowego przetwarzania wszystkich sygnałów audio systemu transmisji DAB, a także do odbioru fal ultrakrótkich (UKF), średnich i długich, zaś system RDS zapewnia szybkie przełączanie na aktualnie najlepiej odbieraną częstotliwość.
Atutem nowego radioodtwarzacza CD Woodstock DAB 53 jest nowo opracowana funkcja pozwalająca nagrywać programy nadawane w systemie DAB podczas jazdy samochodem i ponownie je odtwarzać. Nośnikiem umożliwiającym zapis jest karta MMC/SD (Multimedia Card), która umożliwia odtwarzanie utworów muzycznych zapisanych w formacie MP3. Dzięki temu możliwe jest odtworzenie 12 godzin muzyki z jednej płyty CD-ROM. Radio Woodstock DAB 53 umożliwia podłączenie zestawu głośnomówiącego do telefonu komórkowego oraz sterowanie opcjonalną zmieniarką płyt CD.
Wygląd nowego radia Woodstock utrzymany jest w stylu rodziny produktów FunLine firmy Blaupunkt. Za naciśnięciem przycisku przedni panel uchyla się w dół udostępniając napęd CD i gniazdo karty MMC. Panel obsługowy jest całkowicie zdejmowany, co stanowi skuteczne zabezpieczenie przed kradzieżą.
Cyfrowy system radiofonii naziemnej DAB (Digital Audio Broadcasting) jest technologią oferującą parametry odbioru o znacznie wyższej jakości niż stosowane do tej pory metody transmisji fal radiowych. Cyfrowe radio dostępne jest obecne prawie na całym obszarze Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii i Holandii. W pozostałych krajach Europy trwają intensywne prace nad rozbudową sieci nadajników. Od niedawna Polskie Radio nadaje w systemie DAB w zakresie 10B takie stacje, jak PR Jedynka, PR Dwójka, PR Trójka, PR Radio Bis oraz Radio dla Ciebie. Na razie audycje nadawane w systemie DAB można odbierać w Warszawie.
Sugerowana cena detaliczna brutto (stan: październik 2003): 2999 zł

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.