mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Czarne znów jest trendy

Czarne znów jest trendy

Firma Hella zaprezentowała właśnie nową serię ekskluzywnych reflektorów akcesoryjnych w wersji przyciemnionej na czarno. Nowe lampy zostały przygotowane dla dwóch modeli niemieckiego Volkswagena: Golfa Plus oraz Passata B6.

Czarne znów jest trendy

Czarny wygląd reflektorów uzyskano przez przyciemnienie tych fragmentów, które są optycznie neutralne. Tak więc nie wpływa to w żadnym wypadku na wydajność świetlna lampy. Wersja przygotowana dla modelu Golf Plus posiada szybkę umożliwiającą wgląd w specjalny, nowoczesny odbłyśnik typu FF. Według producenta pozwala on zapewnić optymalny rozkład światła i jest przy tym zbudowany z odpornego termicznie plastiku.

Wersja przeznaczona dla Passata B6 została wyposażona w moduł projektorowy DE dla świateł mijania, który zapewnia optymalną wydajność świetlną. Optyka o wyglądzie soczewkowym podkreśla dynamiczną i sportową charakterystykę dla lampy. W obu nowościach użyto najmocniejszych żarówek halogenowych H7, które występują po cztery sztuki w każdym z zestawów. Tryb lampy mijania charakteryzuje się bardzo jasną strugą światła, która dobrze rozświetla przedpole, sięgając daleko oświetleniem po stronie kierowcy. Wbudowane światło drogowe, pozwala bardzo mocno rozjaśnić teren przed samochodem, pozwalając tym samym na bezstresową jazdę.

Zaczernienie lamp możliwe było dzięki zastosowaniu odpornej termicznie farby, która została nałożona na elementy, które są nieistotne od strony funkcjonalności optycznej. Jest ona nakładana za pomocą specjalnie przygotowanych szablonów, więc nie ma niebezpieczeństwa, że może ona odparować nawet w wysokich temperaturach.

Instalacja i podłączenie nowych lamp nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów, gdyż są one wytworzone tak samo precyzyjne jak oryginalne. W zestawie montażowym znajdują się wszystkie niezbędne elementy oraz instrukcje. Dodatkowo lampy produkowane przez firmę Hella nie wymagają żadnych dodatkowych certyfikatów  umożliwiających włączenie do ruchu. Nowe lampy pojawią się w sprzedaży już na początku 2007 roku.

Czytaj także:

Parkowanie bez problemów (2006-11-23)

Lepsza widoczność z DynaBeam (2006-10-04)

Nowe trendy w oświetleniu (2006-08-07)

Tematy w artykule: Hella reflektory lampy przednie

Podobne wiadomości:

Ford stworzył reflektory chroniące pieszych

Ford stworzył reflektory chroniące pieszych

Technika 2015-07-22

Auta niebawem same poinformują o uszkodzeniach karoserii

Auta niebawem same poinformują o...

Technika 2015-02-09

Komentuj:

~eres 2006-12-02

czarne, żółte, czerwone - i tak na widok golfa, czy passata robi mi sie niedobrze...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.