mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Czy Ford podniesie moc silnika 1.0 EcoBoost?

Czy Ford podniesie moc silnika 1.0 EcoBoost?

Ford sprawdza, jak daleko mogą się posunąć z podnoszeniem mocy w silniku, tak żeby wzmocniona jednostka mogła trafić do seryjnej produkcji. To nie ma być jednorazowe wzmocnienie.

Czy Ford podniesie moc silnika 1.0 EcoBoost?
Maksymalna moc, jaka oferowana jest obecnie przez silnik 1.0 EcoBoost, to 125 KM. Jednak Ford pracuje nad wzmocnieniem tej jednostki. "Mój zespół pracuje nad silnikiem, aby zobaczyć jak daleko możemy posunąć się w produkcji wzmocnionej jednostki", powiedział serwisowi Auto Express, Andrew Fraser, szef inżynierów działu EcoBoost.

O ile podniesienie mocy nawet do 150 KM nie jest trudne, to dostosować jednostkę tak, by w takim zakresie mocy mogła pracować bez problemow, trafiając do seryjnej produkcji, nie jest już taką prostą sprawą. Dlatego Ford przeprowadza szereg testów, które sprawdzają pracę silnika w temperaturach od -40 do plus 50 stopni Celsjusza.

Wzmocniony silnik 1.0 EcoBoost pracuje w specjalnie stworzonym bolidzie Formuły Ford. Bolid ten ma zaliczone 30 okrążeń po wymagającym torze Nurburgring oraz ponad 100 na domowym torze testowym w Dunton. "Wielu dyrektorów firmy jeździło tym bolidem i pytało, czy możemy zbudować więcej tych auta, czy jesteśmy w stanie zbudować 50 sztuk", zdradził Fraser.

Wygląda na to, że inżynierowie bez problemu są wstanie wzmocnić silnik 1.0 EcoBoost i dostarczyć go na rynek. Musimy jedynie cierpliwie poczekać na zakończenie testów. Na koniec warto dodać, że litrowy silnik z bolidu Formuły Ford generuje moc 202 KM.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ford
Tematy w artykule: Ford silniki EcoBoost

Podobne wiadomości:

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w salonach

Nowy Ford Transit Custom już niebawem w...

Ciężarówki i Autobusy 2017-08-06

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Ford Ka+ w polskich salonach. Znamy ceny

Aktualności 2017-08-11

Komentuj:

~konjoch 2012-11-22

" tym bardziej że wtrysk bezpośredni pozwala w benzynowcu rozruszać turbinę szybciej pewnym trikiem :) Może jaśniej... " W silniku wolnossącym podnoszenie mocy mogło iść w parze ze spadkiem żywotności (lub kosztami) w doładowanym tak być nie musi." Czyli co, obciążenia termiczne i dynamiczne są niby mniejsze???

~ej tam 2012-11-22

Wcale przy mocy 200KM z litra nie musi być nietrwały. Jeśli będzie dobrze wykonany to dlaczego nie miałby i przejechać pół miliona km. W silniku wolnossącym podnoszenie mocy mogło iść w parze ze spadkiem żywotności (lub kosztami) w doładowanym tak być nie musi. Problemem będzie raczej osprzęt..... no i osiągnięcie tego z jedn turbiną, nawet dual-scroll przy normalnych obrotach. Co z tego, że da 200KM z litra jak turbina wstanie powyżej 4000 rpm? Na tor może być, na ulicę bez sensu. Ale wierzę że ford znajdzie tu jakiś złoty środek, tym bardziej że wtrysk bezpośredni pozwala w benzynowcu rozruszać turbinę szybciej pewnym trikiem :)

~burakowóz 2012-11-22

Taak, ford chce chyba aby jego silnik był tzw. modułem, czyli jak przychodzi np. czas zmiany świec lub filtrów, wymieniają przy okazji cały silnik X-D

~hans 2012-11-22

Focus RS z silnikiem 1.0, dobre

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.