mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Czy Porsche stworzy hybrydową 911tkę?

Czy Porsche stworzy hybrydową 911tkę?

Wiele osób prorokowało, że motoryzacja umarła gdy Porsche stworzyło Cayenne. Jednak ten model zrobił furorę i uratował markę ze Stuttgartu przed upadkiem. Pojawiły się jednak informacje, że Porsche może stworzyć hybrydową wersję modelu 911... Może to już jest oznaka końca świata czterech kółek?

Czy Porsche stworzy hybrydową 911tkę?
Porsche 911 to ikona. To jeżdżący pomnik marki. Gdy Porsche w 1998 roku zaprezentowało generację 996 fani bardzo krytykowali ten model głównie za brak charakterystycznych okrągłych świateł. Porsche projektując auto z  reflektorami połączonymi z małymi światłami zdenerwował fanów. Podobnie może być z 911 w  wersji hybrydowej. Choć skutek może być odwrotny.

Porsche to pierwszy producent, który stworzył hybrydową wyścigówkę - 911 GT3 Hybrid. Szefostwo niemieckiej marki w 2010 roku zaprzeczyło jakoby miała powstać drogowa wersja hybrydowego Porsche. Teraz napływające informacje zza Odry mówią, że sytuacja trochę się zmieniła. W rozmowie serwisu Motor Authority członek zarządu ds. sprzedaży i marketingu w Porsche, Bernhard Maier powiedział: "Jeśli agencje ochrony środowiska zażądają abyśmy w naszych sportowych samochodach zmienili układy napędowe to zrobimy to." Pojawia się również druga opcja, w której Porsche miałoby montować silniki mniejsze, nawet czterocylindrowe. Pytanie jednak co gorsze: Hybrydowe Porsche, czy Porsche z małym silnikiem, np. czterocylindrowym?

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche 911
Porsche 911
Cena podstawowa już od: 488 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.
Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 361 330 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Aktualności 2017-10-23

Komentuj:

~ROZ 2012-03-12

W Lexusach hybrydowy napęd średnio się sprawdza, a ludzie je kupują bo firma po prostu nie ma diesli (z wyjątkiem kiepskiego dizelka z avensisa w IS). Dziwie, się, że marki premium idą w hybrydy, bardziej to pasuje do tanich, pospolitych marek, w których to klienci bardziej potrzebują oszczędnego napędu.

~Andrew 2012-03-09

Po co, żeby spalił 1.5-2 litry mniej ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.