mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Dbajmy też o felgi

Dbajmy też o felgi

Felga jest elementem, którego głównym zadaniem jest wentylacja układu hamulcowego, warto jednak pamiętać o jej pozostałych właściwościach i zastosowaniach.

Dbajmy też o felgi
Nieodpowiednie zabezpieczenie jej przed śniegiem może doprowadzić do zaburzenia balansu kół, co w konsekwencji ujemnie wpływa na przyczepność samochodu oraz komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dodatkowo, zabrudzenia tego elementu bardzo wyróżniają się na tle srebrnego koloru felgi, co prowadzi do uwidocznienia się zabrudzonych miejsc, a w konsekwencji obniża wygląd i estetykę całego pojazdu.

Aluminiowe felgi są zimą szczególnie narażone na korozję, ponieważ śnieg i sól, które penetrują jej powierzchnię, pozostawiają wyraźne ślady oraz nieestetyczne bruzdy. Regularne czyszczenie i konserwowanie felg prowadzi do zabezpieczenia ich przed wszelkimi niedogodnościami związanymi z aurą pogodową, a także ewentualnych utrudnień, które mogą pojawić się w procesie kierowania pojazdem.
 
Aluminiowe felgi są nieodzownym elementem składającym się na ogólną estetykę samochodu, jednak rzadko kiedy są kupowane na jeden sezon, ze względu na swoją wysoką cenę. Każdy kierowca, który chce, by ten komponent służył mu dłużej, powinien zwrócić dodatkową uwagę na jego właściwą konserwację, szczególnie zimą, przy ciężkich warunkach panujących na drogach - mówi Krzysztof Małysiak, specjalista ds. rozwoju produktów Autoland. Jesteśmy bardzo dumni z faktu przyznania nam rekomendacji przez AEZ, ponieważ jest to dla nas sygnał, że odbiór naszego płynu wśród kierowców jest bardzo dobry. – dodaje Małysiak.

Płyn "Atack do felg", polskiej firmy Autoland, otrzymał rekomendację od ekspertów tworzących markę AEZ, należącą do grupy Alcar. Produkt Autoland jest przygotowywany na podstawie nowoczesnej receptury i posiada zaimplementowane detergenty najnowszej generacji oraz technologię NANO+, co dodatkowo usprawnia jego skuteczność.
Tematy w artykule: opony felgi aluminiowe

Podobne wiadomości:

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto motor i sport

Test opon zimowych 2015 w nowym numerze auto...

Aktualności 2015-10-24

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz wiedzieć

Indeks prędkości opon - wszystko, co musisz...

Opony samochodowe 2015-07-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?