mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Diagnozuj samochód... iPhonem

Diagnozuj samochód... iPhonem

Jakiś czas temu na internetowym sklepie z oprogramowaniem dla telefonów Apple pojawiła się aplikacja o nazwie "Rev". Okazuje się, że poza standardowymi funkcjonalnościami pozwala także diagnozować samochód.

Diagnozuj samochód... iPhonem
Kosztująca 40 dolarów (w wersji zaawansowanej) aplikacja w swojej podstawowej wersji wykorzystuje wbudowany akcelerometr oraz odbiornik GPS do dostarczania informacji na temat takich danych jak średnie i chwilowe spalanie, przyspieszenie oraz czas pokonania odcinka. Użytkownicy mogą wyświetlać te informacje na ekranie swojego iPhone'a, albo zapisywać je w jego pamięci, aby móc później przeanalizować.
To jednak nie wszystko co ma do zaoferowania aplikacja. Gdy dokupimy specjalny kabel zgodny z technologią OBDII, pozwoli on programowi odczytać ustawienia diagnostyczne, a nawet skasować błędy w komputerze samochodu. Poza tym pozwoli monitorować takie rzeczy jak ciśnienie paliwa, pozycję przepustnicy, temperaturę powietrza w układzie dolotowym, doładowanie czy sprężanie. Wersja "light", która oferuje mniej zaawansowane opcje jest dostępna za darmo. Za dopłatą uzyskamy dostęp do unikalnych funkcji.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i elektrycznym
Nowe Porsche 911 - z napędem hybrydowym i elektrycznym
Kolejna generacja kultowego Porsche 911 pojawi się już w przyszłym roku. Producent przewiduje wariant z napędem hybrydowym i elektrycznym.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech