mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Diodowe spojrzenie nowego Opla Astry

Diodowe spojrzenie nowego Opla Astry

Jako pierwszy producent, Opel wprowadza do klasy samochodów kompaktowych inteligentny system oświetlenia, oparty na matrycach diodowych. Już niebawem w najnowszej, piątej generacji Astry.

Diodowe spojrzenie nowego Opla Astry
Na salonie samochodowym we Frankfurcie, 17 września, ujrzymy nowego Opla Astrę. To już piąta generacja niemieckiego kompaktu i będzie pod wieloma względami lepsza od aktualnej. Ciekawą nowością będzie np. nowy system oświetlenia IntelliLux LED - po raz pierwszy w tej klasie w pełni diodowe, aktywne reflektory.

IntelliLux LED to 16 segmentów diodowych, po 8 na każdą przednią lampę. Ich aktywne działanie polega na bezustannym i automatycznym badaniu sytuacji na drodze (za pomocą kamery OpelEye) i dostosowywaniu do niej oświetlenia. W zależności od tego, czy jedziemy w terenie zabudowanym, czy poza nim, czy ktoś nadjeżdża z naprzeciwka, czy droga jest pusta, IntelliLux wygasza i zapala odpowiednie segmenty diod LED. Po wyjechaniu z terenu zabudowanego nie musimy już włączać świateł drogowych - IntelliLux robi to samodzielnie, zawsze gwarantując maksymalne możliwe oświetlenie drogi. Według Opla pozwoli to przy prędkości 80km/h dostrzec nocą obiekty na poboczu o ok. 30-40m i 1,5 sekundy szybciej niż w przypadku zwykłych reflektorów. To może nas ustrzec przed trafieniem np. sarny podczas nocnej, leśnej przejażdżki.

„Upowszechniamy technologię, sprawiając, że innowacyjne rozwiązania stają się bardziej dostępne i trafiają do masowo produkowanych modeli. Doskonałym tego przykładem jest nowe oświetlenie IntelliLux z matrycami diodowymi. Wprowadzając tę technologię oświetlenia do klasy kompaktowej, firma Opel jako pierwszy producent samochodów zaoferuje wysoce skuteczny i wydajny system oświetlenia w tym segmencie. Nasza technologia oświetlenia diodowego charakteryzuje się znakomitymi parametrami zwiększającymi bezpieczeństwo kierowcy i innych użytkowników dróg w czasie jazdy nocą” — mówi Charlie Klein, wiceprezes ds. inżynierii w Oplu.

Nowa Astra z opcjonalnym systemem oświetlenia IntelliLux LED jesienią rusza na podbój europejskiego rynku. Jeśli rzeczywiście we wszystkich aspektach jest tak innowacyjna, jak w kwestii oświetlenia, to Volkswagen Golf i Ford Focus będą mieli trudnego rywala.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Opel Astra
Opel Astra
Cena podstawowa już od: 60 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr. kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Witamy nowe Audi A4 B9 - Targi Frankfurt 2015

auto motor i sport 2015-06-29

Technologię i listę wyposażenia dodatkowego nowego Audi A4 można spokojnie porównać do modelu A8 sprzed 10 lat. Zobacz, co oferuje najnowsza generacja A4 B9.

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na IAA

Ford Mustang przeszedł lifting - premiera na...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

e-Wycieraczki_pl 2015-05-25

Ładna o ile ktoś gustuje w tego typu oświetleniu diodami,mi osobiście niezbyt się to podoba,wole tradycyjne rozwiązania które z reguły są też bardziej trwałe,ale co Użytkownik to inna opinia na ten temat. Pozdrawiam e-wycieraczki.pl

~Jurek 2015-05-13

Bardzo ładnie, Ople wogule sa ładne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.