mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Dodatkowe reflektory

Dodatkowe reflektory

Dodatkowe reflektory znacząco poprawiają widoczność w trudnych warunkach, a więc i bezpieczeństwo jazdy. Szeroki zasięg światła sprawia, że także nocą kierowca może bardziej przewidująco prowadzić pojazd, odpowiednio wcześniej rozpoznawać zagrożenie i szybciej na nie reagować.

Dodatkowe reflektory

W tym roku Bosch wprowadził do swojej oferty Rallye 175 - uniwersalny i łatwy w montażu reflektor dodatkowy do świateł drogowych. Ma on kompaktową obudowę oraz ruchomy cokół, obracany o 90 stopni. Dostępny jest w dwóch wersjach - z przezroczystą lub niebieską szybką rozpraszającą oraz zintegrowanym światłem pozycyjnym. Zasięg obu modeli wynosi około 220 metrów.

Średnica 205 mm oraz zmienna w zależności od pozycji cokołu głębokość, wynosząca od 116 do 121 mm, umożliwiają montaż reflektora w wielu pojazdach, m.in. w samochodach terenowych i pojazdach użytkowych. Montaż nowego reflektora jest bardzo łatwy również wtedy, kiedy ilość dostępnego miejsca jest niewielka. Dzięki ruchomemu cokołowi można go zamontować w pozycji stojącej, wiszącej lub na pionowych powierzchniach.

Bosch oferuje 9 serii reflektorów dodatkowych, pokrywając tym samym niemal wszystkie obszary zastosowań oraz zaspokajając wymagania stawiane przez klientów. Reflektory przeznaczone są zwłaszcza do pojazdów użytkowych i aut terenowych, ale Bosch oferuje również eleganckie rozwiązania dla samochodów osobowych o nowoczesnej, aerodynamicznej linii nadwozia.

Większość reflektorów dodatkowych dostępna jest w 2 wersjach - jako reflektor przeciwmgielny lub reflektor świateł drogowych. W krajach skandynawskich lub regionach, gdzie jest to ustawowo dopuszczone, Bosch oferuje także produkty o wyjątkowo dalekim zasięgu, tzw. reflektory Pencil Beam ("szperacze"). Oprócz nich w programie znajdują się także reflektory dodatkowe wykorzystujące technikę ksenonową, które zapewniają wyjątkowo szeroki snop światła dobrze oświetlający jezdnię. Bosch ma w ofercie także lampy robocze, np. do pojazdów holowniczych, technicznych, maszyn rolnych i leśniczych oraz pojazdów zimowych.

Komentuj:

~sklep 2006-06-29

Zapraszam na sklep.xenony.intnet.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.