mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Dodatkowe światła zakrętowe

Dodatkowe światła zakrętowe

Światowy lider oświetlenia samochodowego, firma Hella opracowała dodatkowe oświetlenie zakrętowe DynaView Evo2 działające we współpracy ze standardowymi lampami mijania.

Dodatkowe światła zakrętowe

Do tego produktu specjaliści Helli wykorzystali know-how, które zdobyli przy wprowadzaniu na rynek oświetlenia zakrętowego w reflektorach głównych dla przemysłu samochodowego.

Dyna View Evo 2 łączy w sobie funkcje świateł zakrętowych i świateł przeciwmgłowych w okrągłych światłach dodatkowych. Ten nowoczesny system reflektorowy może stanowić uzupełnienie świateł mijania dla samochodów osobowych, off-roadowych jak również samochodów kempingowych.

Dyna View Evo 2 składa się z dwóch różnych reflektorów dodatkowych (lewego i prawego), każdy o średnicy 90 mm oraz z elektroniki sterującej. Światło jest dostarczane przy użyciu wydajnych żarówek halogenowych H7. Przy włączonych światłach mijania światła zakrętowe włączają się po włączeniu kierunkowskazu lub automatycznie poprzez niezależną elektroniczną funkcję podczas pokonywania zakrętu z prędkościa do 40 km/godz. Jadąc w zakrętach, czujnik przyśpieszeń kątowych mierzy permanentnie przyspieszenie boczne działające na samochód. Kiedy ruch boczny sygnalizuje jazdę po łuku, czujnik włącza odpowiednią lampę zakrętową. Dla zapewnienia łagodnego przejścia do jazdy na wprost, wyłączanie lampy odbywa się stopniowo, przez wygaszanie.

Ponadto dodatkowe światło zakrętowe aktywowane jest, gdy samochód się cofa. Wówczas włączają się obie lampy, oświetlając pobocza wokół auta.
Lampy te są homologowane także jako lampy przeciwmgłowe, wtedy obie są włączane oddzielnie przełącznikiem. W Dyna View Evo 2 szyba reflektora produkowana jest z prawdziwego szkła, lampy są zabezpieczone przed wodą i kurzem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.