mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Dogadasz się z samochodem

Dogadasz się z samochodem

W samochodach BMW sprzedawanych od września tego roku pojawi się nowe rozwiązanie. Jest to system rozpoznający mowę, który potrafi jeszcze łatwiej sterować urządzeniami za pomocą głosu.

Dogadasz się z samochodem

Niemiecki producent zapewnia, że jest to pierwszy na świecie system, gdzie kierowca musi wydusić z siebie zaledwie jedną komendę, aby system wykonał zgodnie polecenie. Dla przykładu do tej pory przy systemach rozpoznających mowę podczas podawania adresu do nawigacji trzeba było kolejno literować miasto, ulicę, numer domu. Teraz za pomocą nowego rozwiązania wystarczy że wypowiemy jednym tchem cały adres, a komputer po kilku sekundach sam ustawi nawigację.

Kolejna sprawa to sterowanie systemem audio. Będzie można nie tylko zmienić nie tylko częstotliwość radiową, czy źródło dźwięku. Urządzenie umożliwi głosowe rozpoznawanie albumu, wykonawcy, a nawet tytuły piosenki czy gatunku muzycznego spośród zbioru przechowywanego na dysku twardym. W przyszłości głosowe sterowanie będzie dostępne do urządzeń USB podłączanych do systemu multimedialnego.

Dla BMW punktem honoru było stworzenie systemu który będzie bezpieczny. Pierwsze rozwiązanie tego typu zostało zaprezentowane w 2006 roku, ale szybko inżynierowie doszli do wniosku, że prędzej uda się wprowadzić dane manualnie, niż literować po kolei wszystkie parametry nawigacji. Nowy system został tak zaprojektowany aby kierowca nie musiał odwracać uwagi od tego, co dzieje się na drodze.

Nowy system będzie dostępny w samochodach sprzedawanych w Austrii, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Holandii, Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych.

Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW

Podobne wiadomości:

BMW X6 dla szybkiego lekarza

auto motor i sport 0000-00-00

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Komentuj:

~flemug 2009-06-11

Do Polski to rozwiązanie wejdzie pewnie za 15 lat. I to w anglojezycznej wersji. Na polska poczekamy kolejne 15 lat.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando