mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Dostęp do Internetu w każdym samochodzie

Dostęp do Internetu w każdym samochodzie

Eksperci twierdzą, że dostęp do Internetu z poziomu systemu multimedialnego samochodu za niedługo stanie się stałą opcją wyposażenia w wielu autach.

Dostęp do Internetu w każdym samochodzie
Eksperci na spotkaniu "Automobilwoche Congress" w Berlinie byli zgodni co do tego, że technologia potrzebna do stworzenia takich możliwości jest już bezproblemowo dostępna, a teraz jedynie trzeba ją "jakoś poskładać w całość".

- Internet na pokładzie samochodów może pojawić się już niebawem - za jakieś dwa, trzy lata. Wszystko idzie na równi z rozwojem technologii komunikacji między samochodami - mówi Ulrich Kurth, specjalista motoryzacyjny z firmy T-Systems, uczestniczący w kongresie. - Mikstura stała się wybuchowa - mamy już wszystko, a teraz to tylko kwestia zespolenia poszczególnych elementów w całość.

Stefan Bratzel, menadżer Centrum Motoryzacyjnego na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Bergisch Gladbach ostrzegł jednak producentów samochodów, że ci nie powinni niedoceniać zainteresowania tematem i dopuszczać firm spoza przemysłu motoryzacyjnego do stworzenia takowych systemów wcześniej, niż oni sami je zaprojektują i zaczną stosować w swoich autach. Bratzel dodał, że dostęp do sieci w samochodach może być bardzo dużym magnesem dla młodych ludzi, którze regularnie i codziennie z niej korzystają.

Podobne wiadomości:

Punkty karne i inne usługi online

Punkty karne i inne usługi online

Finanse i prawo 2015-05-11

Hakerzy przejmą twoje auto!

Hakerzy przejmą twoje auto!

Technika 2015-07-22

Komentuj:

~rolek 2010-11-29

internet w samochodzie to piękna rzecz. ale słyszałem że w Polsce nasza władza chce cenzurować internet tak jak w Chinach (chodzi o pozbycie się opozycji - tak jak w Chinach)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?