mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Dotykowe wyświetlacze w VW

Dotykowe wyświetlacze w VW

Walter de Silva, szef designu Volkswagena ogłosił parę dni temu, że wszystkie nadchodzące modele Volkswagena będą dostępne z nowoczesnymi radioodbiornikami z nawigacją, którymi będzie można sterować dotykowo.

Dotykowe wyświetlacze w VW

Ten zabieg ma zmodernizować systemy nawigacji dostępne w Volkswagenach, które jak dotąd zbierały ostrą krytykę, ze względu na to iż były mało intuicyjne. Radioodbiorniki z dotykowymi wyświetlaczami nie będą dostępne tylko w topowych wersjach. Nowy sprzęt trafi także do samochodów z niższych segmentów (Polo). Za pomocą dotykowego wyświetlacza będzie można kontrolować nim klimatyzację, komputer pokładowy czy też funkcje radioodtwarzacza.

Zastosowanie wyświetlacza dotykowego do wszystkich modeli pozwoli na redukcję licznych przycisków i pokręteł, które pojawiają się na deskach rozdzielczych aut tej marki. Sam Walter de Silva tak komentuje te plany: "Prostota obsługi to cecha, którą próbujemy włączyć nie tylko do języka designu, ale także do funkcjonalności wszystkich modeli Volkswagena".

Niemiecki koncern zamierza pokonać innych producentów, dzięki wprowadzeniu nowej technologii do swoich samochodów. Pierwsze egzemplarze wyposażone w tego typu urządzenia pojawią się już w przyszłym roku. Trafią one także na rynek amerykański, gdzie tego typu gadżety są bardzo dobrze przyjmowane.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen nawigacja

Podobne wiadomości:

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą elektryczne

Porsche, Lamborghini i Bentleye będą...

Aktualności 2017-09-12

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Nowy Volkswagen Jetta - niedostępny w Europie

Aktualności 2018-01-15

Komentuj:

~hehe 2007-11-21

golfiarze nie beda juz musieli kupoac sobie wyje**nych radiów z odtwarzaczami mp3 zeby poszpanowac na wiosce

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.