mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Duży sukces pojazdu autonomicznego koncernu PSA

Duży sukces pojazdu autonomicznego koncernu PSA

Samochody autonomiczne zaczynają na stałe wchodzić w programy rozwojowe wszystkich marek. Koncern PSA również posiada i testuje taki pojazd.Podczas kolejnych prób samochód pokonał trasę z Paryża do Madrytu. W PSA się cieszą i chwalą, ale wciąż muszą gonić konkurencję.

Duży sukces pojazdu autonomicznego koncernu PSA
W sumie prototyp pokonał 3 000 km na trasie Paryż-Vigo-Madr, zaś jadąc dalej auto przez Perpigan, Marsylię i Lyon dotarło do Centrum  Technicznego Grupy PSA ulokowanym w miejscowości Vélizy. Całą trasę prototyp pokonał w trybie autonomicznym, bez udziału kierowcy. Oczywiście, mowa jest o odcinkach, które pozwalają na zastosowanie jazdy autonomicznej. Prototyp sam kontrolował prędkość, wyprzedzał inne pojazdy uwzględniając przy tym ograniczenia na konkretnych drogach.

W lipcu tego roku koncern PSA uzyskał wymagane zezwolenia dla swoich 4 prototypów, aby mogły poruszać się po drogach w trybie autonomicznej jazdy. W sumie pojazdy pokonały 10 tys. km. W przyszłym roku PSA chce zwiększyć liczbę prototypowych aut do 15.

„Jestem dumny, widząc jak ten autonomiczny samochód, dzieło naszych inżynierów z centrów technicznych w regionie paryskim, przekracza kolejne granice w Europie. Podróż do Hiszpanii jest owocem ścisłej współpracy między naszym Koncernem a Galicyjskim Centrum Technologicznym Motoryzacji (CTAG), w szczególności w zakresie budowy interfejsów człowiek-maszyna, do zautomatyzowanego prowadzenia pojazdów. To technologiczne wyzwanie ma istotne znaczenie dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju indywidualnych środków transportu w przyszłości” - skomentował Gilles Le Borgne, dyrektor pionu badawczo-rozwojowego w PSA.

Warto dodać, że autonomiczny prototyp, który pokonał 3 tys. trasę został zbudowany w oparciu o Citroena C4 Grand Picasso. 
Tematy w artykule: PSA samochody autonomiczne

Podobne wiadomości:

Grupa PSA oświadcza zgodność emisji spalin

auto motor i sport 2016-01-15

Oświadczenie wydane przez koncern PSA Citroen Peugeot ma związek z ostatnią informacją, która dotarła od nas od Renault.

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Cupra - nowa motoryzacyjna marka z Hiszpanii
Już od kilku miesięcy było wiadomo, że marka Cupra w końcu zostanie wydzielona od Seata. Iberyjski producent ogłosił oficjalną zmianę. Na rynku pojawi się nowa submarka z osobnym emblematem.