mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Duży sukces pojazdu autonomicznego koncernu PSA

Duży sukces pojazdu autonomicznego koncernu PSA

Samochody autonomiczne zaczynają na stałe wchodzić w programy rozwojowe wszystkich marek. Koncern PSA również posiada i testuje taki pojazd.Podczas kolejnych prób samochód pokonał trasę z Paryża do Madrytu. W PSA się cieszą i chwalą, ale wciąż muszą gonić konkurencję.

Duży sukces pojazdu autonomicznego koncernu PSA
W sumie prototyp pokonał 3 000 km na trasie Paryż-Vigo-Madr, zaś jadąc dalej auto przez Perpigan, Marsylię i Lyon dotarło do Centrum  Technicznego Grupy PSA ulokowanym w miejscowości Vélizy. Całą trasę prototyp pokonał w trybie autonomicznym, bez udziału kierowcy. Oczywiście, mowa jest o odcinkach, które pozwalają na zastosowanie jazdy autonomicznej. Prototyp sam kontrolował prędkość, wyprzedzał inne pojazdy uwzględniając przy tym ograniczenia na konkretnych drogach.

W lipcu tego roku koncern PSA uzyskał wymagane zezwolenia dla swoich 4 prototypów, aby mogły poruszać się po drogach w trybie autonomicznej jazdy. W sumie pojazdy pokonały 10 tys. km. W przyszłym roku PSA chce zwiększyć liczbę prototypowych aut do 15.

„Jestem dumny, widząc jak ten autonomiczny samochód, dzieło naszych inżynierów z centrów technicznych w regionie paryskim, przekracza kolejne granice w Europie. Podróż do Hiszpanii jest owocem ścisłej współpracy między naszym Koncernem a Galicyjskim Centrum Technologicznym Motoryzacji (CTAG), w szczególności w zakresie budowy interfejsów człowiek-maszyna, do zautomatyzowanego prowadzenia pojazdów. To technologiczne wyzwanie ma istotne znaczenie dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju indywidualnych środków transportu w przyszłości” - skomentował Gilles Le Borgne, dyrektor pionu badawczo-rozwojowego w PSA.

Warto dodać, że autonomiczny prototyp, który pokonał 3 tys. trasę został zbudowany w oparciu o Citroena C4 Grand Picasso. 
Tematy w artykule: PSA samochody autonomiczne

Podobne wiadomości:

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek Budweisera

Autonomiczna ciężarówka i 50 tys. puszek...

Ciężarówki i Autobusy 2016-10-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja naliczy kierowcom punkty karne
Francja jest kolejnym państwem na mapie, które zamierza naliczać punkty karne kierowcom z innych państw. W przypadku przekroczenia dozwolonego limitu trzeba się będzie liczyć z konsekwencjami.