mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Duży sukces pojazdu autonomicznego koncernu PSA

Duży sukces pojazdu autonomicznego koncernu PSA

Samochody autonomiczne zaczynają na stałe wchodzić w programy rozwojowe wszystkich marek. Koncern PSA również posiada i testuje taki pojazd.Podczas kolejnych prób samochód pokonał trasę z Paryża do Madrytu. W PSA się cieszą i chwalą, ale wciąż muszą gonić konkurencję.

Duży sukces pojazdu autonomicznego koncernu PSA
W sumie prototyp pokonał 3 000 km na trasie Paryż-Vigo-Madr, zaś jadąc dalej auto przez Perpigan, Marsylię i Lyon dotarło do Centrum  Technicznego Grupy PSA ulokowanym w miejscowości Vélizy. Całą trasę prototyp pokonał w trybie autonomicznym, bez udziału kierowcy. Oczywiście, mowa jest o odcinkach, które pozwalają na zastosowanie jazdy autonomicznej. Prototyp sam kontrolował prędkość, wyprzedzał inne pojazdy uwzględniając przy tym ograniczenia na konkretnych drogach.

W lipcu tego roku koncern PSA uzyskał wymagane zezwolenia dla swoich 4 prototypów, aby mogły poruszać się po drogach w trybie autonomicznej jazdy. W sumie pojazdy pokonały 10 tys. km. W przyszłym roku PSA chce zwiększyć liczbę prototypowych aut do 15.

„Jestem dumny, widząc jak ten autonomiczny samochód, dzieło naszych inżynierów z centrów technicznych w regionie paryskim, przekracza kolejne granice w Europie. Podróż do Hiszpanii jest owocem ścisłej współpracy między naszym Koncernem a Galicyjskim Centrum Technologicznym Motoryzacji (CTAG), w szczególności w zakresie budowy interfejsów człowiek-maszyna, do zautomatyzowanego prowadzenia pojazdów. To technologiczne wyzwanie ma istotne znaczenie dla zapewnienia zrównoważonego rozwoju indywidualnych środków transportu w przyszłości” - skomentował Gilles Le Borgne, dyrektor pionu badawczo-rozwojowego w PSA.

Warto dodać, że autonomiczny prototyp, który pokonał 3 tys. trasę został zbudowany w oparciu o Citroena C4 Grand Picasso. 
Tematy w artykule: PSA samochody autonomiczne

Podobne wiadomości:

Roborace DevBot - autonomiczny samochód wyścigowy

Roborace DevBot - autonomiczny samochód...

Aktualności 2016-08-24

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Volkswagen Gira - przyszłość podróży

Technika 2016-11-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.