mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Dwa nowe systemy w nadchodzącym Volvo XC90

Dwa nowe systemy w nadchodzącym Volvo XC90

Premiera nowego Volvo XC90 zbliża się coraz większymi krokami. Dziś poznaliśmy dwa systemy, które zadebiutują w nowym modelu.

Dwa nowe systemy w nadchodzącym Volvo XC90
Pierwszy z innowacyjnych systemów to system minimalizujący konsekwencje wypadnięcia auta z drogi. To pierwsze takie rozwiązanie zastosowane w seryjnym aucie. W XC90 zastosowano stałe monitorowanie pozycji auta. Gdy system wykryje wypadnięcie auta z drogi to napnie przednie pasy, które w takiej pozycji pozostaną do całkowitego zatrzymania auta.W aucie zastosowano specjalną konstrukcję ramy siedzenia, która ma rozproszyć energię podczas uderzenia np. w twarde podłoże. Takie rozwiązanie ma ochraniać kręgosłup podczas wypadku.

Druga nowość w Szwedzkim SUVie to pierwszy seryjny system zapobiegający zderzeniom czołowym. Auto zahamuje samoczynnie gdy wykryje ryzyko wypadku. Nowa technologia nie zawsze będzie w stanie zapobiec zderzeniu, ale znacznie zmniejszy prędkość i skutki czołowego zderzenia.Na pokładzie auta znajdziemy również system Roll Stability Contorl, którego działanie jest podobne do kontroli trakcji. System gdy wykryje ryzyko przewrócenia auta to zredukuje moment obrotowy lub dohamuje koła tak, aby wyeliminować dachowanie. Gdy już do niego dojdzie pasażerów ochroni konstrukcja auta, w której zastosowano 5-krotnie więcej stali borowej niż w poprzedniku. Ta stanowi 40% masy auta. Nowe XC90 będzie wyposażone w szereg system bezpieczeństwa jak m.in. Full Autobrake – system samoczynnie hamujący pojazd w sytuacji nieuniknionego uderzenia w tył pojazdu; Pedestrian Detection – wykrywanie pieszych; Road Sign Information – system odczytywania znaków drogowych; WHIPS – system chroniący odcinek szyjny kręgosłupa w przypadku uderzenia z tyłu .

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volvo XC90
Volvo XC90
Cena podstawowa już od: 258 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Wnętrze Volvo pływa w luksusie

auto motor i sport 0000-00-00

Volvo wypuściło ultraluksusowe Volvo XC90. We wnętrzu żadnego innego modelu Volvo nie ma takiego przepychu.

Volvo zastrzega nazwę S50

Volvo zastrzega nazwę S50

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kia Picanto X-Line już dostępna
Kia Picanto X-Line już dostępna
Najmniejszy model w gamie Kia debiutuje w polskich salonach w zupełnie nowej wersji X-Line. Auto wyposażono w podniesione zawieszenie i "terenowe" dodatki.