mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Dwie nowości Bridgestone

Dwie nowości Bridgestone

Choć najczęściej na naszych stronach prezentujemy najnowsze modele samochodów, dziś dwie nowości oponiarskie zbliżającego się niezwykle powoli, patrząc na otaczającą nas aurę, sezonu letniego.

Dwie nowości Bridgestone
Japoński koncern Bridgestone, jeden z liderów rynku oponiarskiego, przygotował na nadchodzące miesiące wiosenno-letnie dwie nowości.

Potenza S001
Ta opona ma być nowym produktem flagowym w gamie Bridgstone, wykorzystującym technologie Premium. Opona Potenza S001 to przede wszystkim sportowe osiągi, innowacyjny design i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Asymetryczny projekt bieżnika ma być gwarancją maksymalnej kontroli toru jazdy, doskonałej przyczepności oraz precyzji prowadzenia na suchej nawierzchni oraz skutecznego systemu odprowadzania wody na nawierzchni mokrej. Zaletą opony jest także zminimalizowany przez zastosowanie specjalnych rowków poziom hałasu. Potenza fabrycznie montowana jest między innymi w takich sportowych markach jak Ferrari, Aston Martin, Porsche, Audi.

Turanza ER 300 Ecopia
Ta opona pzeznaczona jest dla kierowców ceniących nie tylko komfort i bezpieczeństwo na każdej nawierchni, ale także zwracających szczególną uwagę na poziom hałasu. Dzięki rzeźbie bieżnika i optymalizacji konstrukcji karkasu minimalizuje jego poziom zarówno wewnątrz samochodu, jak i na zewnątrz. Warto zwrócić także uwagę na ekologiczne zalety nowego produktu Bridgestone. Turanza jest gwarancją niższego zużycia paliwa oraz niskiej emisji CO2. Opony serii Ecopia fabrycznie stosowane są w takich markach jak Toyota, Nissan, Honda, Subaru Daihatsu, Volkswagen, Mercedes oraz Opel.
Tematy w artykule: opony opony Bridgestone

Podobne wiadomości:

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Test opon letnich 2016 w auto motor i sport

Aktualności 2016-04-05

Przegląd rozwiązań – Najnowsze trendy w...

auto motor i sport 0000-00-00

Oszczędność energii i bezpieczeństwo - to dwa naczelne tematy w technice samochodowej ostatnich sezonów. Oto zestaw rozwiązań, jakie w najbliższych latach będą coraz szerzej stosowane.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.