EBD

Electronic brake force distribution, elektroniczny system rozdzielający siłę hamowania na poszczególne koła. W zależności od występujących warunków urządzenie może przydzielić mocniejszą bądź też lżejszą siłę hamowania na koło samochodu, tak by maksymalnie skrócić ten manewr.

System ten jest rozszerzeniem znanego już od dawna systemu ABS. Odpowiedzialny jest on za elektroniczny rozdział sił hamowania, w tym wypadku indywidualnie na każde koło. W starszych układach hamulcowych montowane były układy statyczne, które zmniejszały tylko hamowanie osi mniej obciążonej.

System EBD, dzięki zamontowanym czujnikom załadowania, dobiera adekwatną siłę hamowania w zależności od występujących czynników i wyniku komputerowej analizy dostosowuje odpowiedni nacisk na tarcze. Jego działanie przydaje się najczęściej w razie gwałtowanego hamowania, bądź też wykonywania niebezpiecznego manewru na zakręcie.

Komentuj:

~roni 2010-05-05

Panie z Warszawy: ortografia to inny temat, ale treść wypowiedzi mimo wszystko powinna być do przeczytania. Jeśli ktoś nie umie napisać kilku słów prawidłowo, to może nie zna się też na tym co pisze i wypisuje różne bajki.

~Pan z Warszawy 2010-05-04

Wszystko spoko...ale chyba nie ortografia jest tematem tego forum ?

~Ja 2009-11-21

jeszcze niezawodny... i owszem byl zawodny ale latwy do naprawienia

~samochud? 2009-02-27

powinno sie pisac samochód ! Pozdrawiam ;)

~ortografia 2009-02-27

Ci mechanicy tak sie znaja na samochodach jak ty na ortografii : hamulce

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando