mojeauto.pl > motogazeta > Technika > E-mail w samochodzie

E-mail w samochodzie

Firma IMS (Intelligent Mechatronic Systems), światowy lider w produkcji teleinformatycznych systemów bezpieczeństwa w samochodach, przedstawił właśnie swój najnowszy produkt o nazwie iLane.

E-mail w samochodzie

Jest to pierwszy na świecie system pozwalający na zarządzanie skrzynką mailową w samochodzie bez konieczności odrywania rąk oraz wzroku od trasy. Oparty na opatentowanej technologii, system iLane pozwala kierowcy na bezpieczne i wygodne zarządzanie skrzynką mailową podczas jazdy. Urządzenie automatycznie powiadamia o nadchodzących wiadomościach oraz innych ważnych informacjach, czytając je za pomocą programowego syntezatora dźwięku, w kilku wersjach językowych do wyboru. Kierowca może odsłuchać całej wiadomości, przekazać ją dalej, bądź też skomponować nową. Dodatkowo 'skrzynka' pozwala na obsługę połączeń telefonicznych, wiadomości SMS oraz załączników w przesyłanych wiadomościach.

System inteligentnego zarządzania wiadomościami pozwala użytkownikowi na filtrowanie wiadomości e-mail według priorytetów oraz ustalonych preferencji. Najważniejsze wiadomości zostają przekazywane jako pierwsze z pominięciem tych mniej ważnych. System iLane pozwala również na bezprzewodową obsługę urządzeń audio, zestawów słuchawkowych, dzięki zastosowaniu modułu Bluetooth. Zamiast tradycyjnego dzwonka który zwykle powiadamia użytkownika telefonu o nadejściu wiadomości w urządzeniu iLane bogatych informacji dostarcza syntezowany głos.

Twórcy systemu iLane zapewniają, że jest to pierwsze tego typu urządzenie, pozwalające na mobilną komunikację bez pogorszenia bezpieczeństwa kierowcy. Do pracy urządzenie używa sieci telefonii komórkowej oraz bezprzewodowego dostępu do internetu. System ten lada dzień pojawi się w sprzedaży, lecz jego dokładna cena nie jest jeszcze znana.

Czytaj także:

Elektryczna rewolucja (2006-07-18)

 Udoskonalona nawigacja Pioneer (2006-06-23)

Tematy w artykule: iLane

Podobne wiadomości:

Udoskonalona nawigacja Pioneer

Udoskonalona nawigacja Pioneer

Technika 2006-06-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando