mojeauto.pl > motogazeta > Technika > E-paliwo Audi zaliczyło pierwsze testy

E-paliwo Audi zaliczyło pierwsze testy

Producent z Ingolstadt zakończył pierwszy etap prac nad swoim nowym wynalazkiem. Syntetyczne e-paliwo przeszło pomyślnie pierwszy etap testów w komorze ciśnieniowej i w szklanym silniku.

E-paliwo Audi zaliczyło pierwsze testy
„Nasz test pokazuje, że poza jazdą z wykorzystaniem odnawialnej energii elektrycznej, istnieją też inne koncepcje umożliwiające pokonywanie długich odcinków z minimalną emisją spalin.“ – powiedział Reiner Mangold, kierownik ds. rozwoju zrównoważonych produktów w Audi.

Inżynierowie Audi dokonali symulacji warunków panujących w jednostce napędowej. Badania zostały przeprowadzone w komorze ciśnieniowej przy ciśnieniu 15 bar i temperaturze ok. 350 stopni Celsjusza. Dzięki zastosowaniu specjalnej kamery inżynierowie mogli obserwować zachowanie paliwa podczas wtrysku.

Kolejne próby miały miejsce w szklanym silniku. Przez okno ze szkła kwarcowego eksperci Audi mogli obserwować jak paliwo jest rozprowadzane w cylindrze. Inżynierowie mają również możliwość oceny interakcji paliwa ze strumieniem powietrza w komorze spalania.

Audi pracuje nad e-paliwem, które jest całkowicie wolne od zanieczyszczeń i podczas spalania wydziela mniej szkodliwych substancji. Paliwo te nie zawiera olefinów i aromatów. Dzięki temu, paliwa syntetyczne zapewniają uzyskanie lepszej mieszanki, czyste spalanie i niską emisję spalin.

Dalszym etapem jest prace inżynierów nad zoptymalizowaniem procesu produkcji e-etanolu oraz e-diesla. Po osiągnięciu tego celu nowe paliwa zostaną wprowadzone na rynek. Audi wraz ze swoim partnerem, firmą Joule w Hobbs(Nowy Meksyk, USA) użytkuje instalacje badawcze, które służą do wytwarzania e-etanolu oraz e-diesla. W wytwórni tej, mikroorganizmy produkują najwyższej czystości paliwa z wykorzystaniem wody (słonej, półsłonej lub ścieków), światła słonecznego i dwutlenku węgla.

W niemieckiej miejscowości Wertle Audi pracuje również nad projektem e-gas project. Inżynierowie pracują nad stworzeniem syntetycznego e-gazu.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi e-paliwa

Podobne wiadomości:

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Aktualności 2016-12-23

Wydanie specjalne

Wydanie specjalne "auto motor i sport": Audi...

Aktualności 2016-12-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wielkie stolice zakażą Diesli
Wielkie stolice zakażą Diesli
Paryż, Madryt, Ateny i Meksyk będą pierwszymi metropoliami, które zabronią wjazdu samochodom z silnikami Diesla. To efekt szczytu C40, gdzie przedstawiciele największych miast z całego świata dyskutowali na temat zmian klimatycznych i zanieczyszczenia powietrza.