mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Eko-nawigacja w Fordzie

Eko-nawigacja w Fordzie

Ford postanowił wdrożyć ekologiczne rozwiązania troszkę inną drogą niż dotychczas. Zamiast zmian w jednostce napędowej wykorzystał nawigację satelitarną, która pomoże jeździć oszczędnie.

Eko-nawigacja w Fordzie
Nowy system multimedialny MyFord Touch dostępny w samochodach spod znaku błękitnego owalu posiada zintegrowaną nawigację z komputerem pokładowym. Tak jak konkurencyjne rozwiązania tego typu potrafi obliczyć drogę szybką i krótką. Nową funkcjonalnością jest tutaj opcja "Eco-Route". Gdy kierowca wybierze tą opcję system opracowując trasę wybierze taką, gdzie kierowca zużyje najmniej paliwa.

Dodatkowo nowy system będzie analizował sposób jazdy i średnie spalanie, a następnie udzieli wskazówek kierowcy tak by jazda była wydajniejsza. Firma zamierza skupić się na opracowaniu rozwiązań, które za pomocą rozrywki i interaktywności sprawią, że kierowcy będą jeździć oszczędniej.

System MyFord Touch zostanie zaprezentowany już latem przy okazji premiery Forda Edge. W 2012 roku powinien trafić do globalnej wersji Forda Focusa.

Podobne wiadomości:

Ekologiczne drogi z... plastiku

Ekologiczne drogi z... plastiku

Aktualności 2015-07-14

Elektryczne auta także mogą szkodzić środowisku

Elektryczne auta także mogą szkodzić...

Aktualności 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.