mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Eko-nawigacja w Fordzie

Eko-nawigacja w Fordzie

Ford postanowił wdrożyć ekologiczne rozwiązania troszkę inną drogą niż dotychczas. Zamiast zmian w jednostce napędowej wykorzystał nawigację satelitarną, która pomoże jeździć oszczędnie.

Eko-nawigacja w Fordzie
Nowy system multimedialny MyFord Touch dostępny w samochodach spod znaku błękitnego owalu posiada zintegrowaną nawigację z komputerem pokładowym. Tak jak konkurencyjne rozwiązania tego typu potrafi obliczyć drogę szybką i krótką. Nową funkcjonalnością jest tutaj opcja "Eco-Route". Gdy kierowca wybierze tą opcję system opracowując trasę wybierze taką, gdzie kierowca zużyje najmniej paliwa.

Dodatkowo nowy system będzie analizował sposób jazdy i średnie spalanie, a następnie udzieli wskazówek kierowcy tak by jazda była wydajniejsza. Firma zamierza skupić się na opracowaniu rozwiązań, które za pomocą rozrywki i interaktywności sprawią, że kierowcy będą jeździć oszczędniej.

System MyFord Touch zostanie zaprezentowany już latem przy okazji premiery Forda Edge. W 2012 roku powinien trafić do globalnej wersji Forda Focusa.

Podobne wiadomości:

Ford potwierdził plany wprowadzenia do...

auto motor i sport 0000-00-00

Producenci aut kontra Unia Europejska

Producenci aut kontra Unia Europejska

Aktualności 2015-06-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.