mojeauto.pl > motogazeta > Technika > Eko-nawigacja w Fordzie

Eko-nawigacja w Fordzie

Ford postanowił wdrożyć ekologiczne rozwiązania troszkę inną drogą niż dotychczas. Zamiast zmian w jednostce napędowej wykorzystał nawigację satelitarną, która pomoże jeździć oszczędnie.

Eko-nawigacja w Fordzie
Nowy system multimedialny MyFord Touch dostępny w samochodach spod znaku błękitnego owalu posiada zintegrowaną nawigację z komputerem pokładowym. Tak jak konkurencyjne rozwiązania tego typu potrafi obliczyć drogę szybką i krótką. Nową funkcjonalnością jest tutaj opcja "Eco-Route". Gdy kierowca wybierze tą opcję system opracowując trasę wybierze taką, gdzie kierowca zużyje najmniej paliwa.

Dodatkowo nowy system będzie analizował sposób jazdy i średnie spalanie, a następnie udzieli wskazówek kierowcy tak by jazda była wydajniejsza. Firma zamierza skupić się na opracowaniu rozwiązań, które za pomocą rozrywki i interaktywności sprawią, że kierowcy będą jeździć oszczędniej.

System MyFord Touch zostanie zaprezentowany już latem przy okazji premiery Forda Edge. W 2012 roku powinien trafić do globalnej wersji Forda Focusa.

Podobne wiadomości:

Oto pierwsza nawigacja na świecie?

Oto pierwsza nawigacja na świecie?

Technika 2015-07-22

Ekologiczne drogi z... plastiku

Ekologiczne drogi z... plastiku

Aktualności 2015-07-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman